Uchodźcy w Holandii

W Holandii są uchodżcy, ale oprócz bójek między nimi samymi raczej nic specjalnego się nie dzieje.
Uchodźcy nie żebrzą na ulicach, a prawdę mówiąc nie jestem w stanie rozróżnić, kto jest uchodźcą, a kto nie, bo u nas jest mnóstwo ludzi z różnych stron świata.A żebrzących mamy dwóch stałych od lat , których wszyscy znają, ale oni żebrzą na papierosy i piwo.

Z tego co wiem to Holendrzy nie chcą obozów uchodźców blisko swoich domów. Wczoraj była demonstracja w jednych z małych miasteczek, mieszkańcy demonstrowali przeciw tej lokalizacji, wypowiadali się do dziennikarzy, że boją się o swoje dzieci i kobiety.
Obóz ten ma być na 500 osób i ma funkcjonować przez 10 lat. To jest dość przerażająca perspektywa dla małej miejscowości.( Ceny domów spadną). Mają tam być sami mężczyźni, a to jest jeszcze bardziej przerażające dla kobiet i dzieci. Ludzie mówią, że boją się. Uchodźcy mają dużo czasu, obserwują ,komentują, dogadują, nie wiadomo co im przyjdzie do głów. Dziewczyny i kobiety nie lubią zaczepek i niewybrednych komentarzy, a obawiają się także gwałtów.

Telewizja często pokazuje repotaże o uchodźcach . Przedstawiają tych najlepszych, wykształconych, kulturalnych, wdzięcznych za gościnę i pomoc . Są wśrod nich prawnicy, nauczyciele, artyści itp. Pewien syryjski rzeżbiarz zrobił w podzięce piękną rzeźbę i ofiarował ja kościołowi.

Ja osobiście nie odczuwam obecnie żadnych niedogodności , które spowodowaliby uchodźcy, bo mieszkam z dala od ich obozów, choć wiem, że w naszym mieście są . Holendrzy są przygotowani na uchodźców jeśli chodzi o ich szkolenia, gorzej z miejscem do zamieszkania , bo nie ma wolnych mieszkań. Gdy było cieplej mieszkali w namiotach ( oprócz tych ,którzy są ulokowani w budynkach państwowych), narzekali na zimno i na wc ( bo zbyt dużo osób przypada na jedno wc, jest brudno i długo się czeka na swoją kolej).
Ostatnio szef partii PVV Wilders rozdawał kobietom gaz pieprzowy, żeby mogły się bronić przed gwałcicielami.
Znam kobietę , która jest aktywną działaczką w tej partii i ona boi się, że ktoś może jej lub jej dziecku zrobić krzywdę .Ludzie wiedzą o jej przynależności partyjnej, chce się wyprowadzić na wieś, bo dostaje pogróżki.

Bardzo niebezpieczne jest to, że uchodźcy często mają przy sobie noże i niektórzy są zapalczywi. Kiedyś parę lat temu policja sprawdzała młodych chłopaków, gdy ktoś miał nóż zabierano mu go, był notowany i musiał zapłacić karę. Nie zaszkodziłoby, gdyby takie agresywne grupki chłopaków znowu sprawdzano.Po wczorajszym morderstwie w Szwecji dokonanym przez 15-latka na opiekunce ludzie coraz bardziej boją się nożowników.
Holandia zorganizowała specjalne oddziały policji, które obserwują uchodźców, ich zadaniem jest obrona tych, którzy są zagrożeni, ponieważ zdarzają się wśród uchodźców kradzieże, pobicia i gwałty. Oddzieleni od dużych grup są homo, ponieważ ich orientacja nie jest tolerowana przez innych uchodźców. oddzielono także niepełnoletnie żony od ich dojrzałych mężczyzn( zgodnie z holenderskim prawem – bo właśnie prawo holenderskie jest dla nich obowiązujące).

Zobaczymy co będzie dalej. Obecnie Holandia przewodniczy w Unii Europejskiej, Holendrzy są konkretni i obowiązkowi , na pewno będą chcieli jak najskuteczniej obronić Europę. Za kilka tygodni będzie cieplej i napływ uchodźców znacznie się zwiększy. A, gdy oni raz przyjda to już się nie wyniosą , tylko sprowadzą rodziny i będą sie intensywnie rozmnażać.

PODYSKUTUJ: