Zdrowie z ziół i wyemancypowane Arabki

Dzisiaj mąż był u swojego urologa i powiedział mu, że swoje zakażenie szpitalne wyleczył w Polsce przy użyciu polskich preparatów ziołowych.Był przedtem dwa miesiące leczony antybiotykami, ale one nie dawały sobie rady ze szpitalnymi mutantami, dopiero silniejsze dawki preparatów ziołowych, dawane przez miesiąc uratowały go, a już właściwie stracił nadzieję na wyleczenie i byl bliski załamaniu. Widocznie te zmutowane bakterie nie umiały obronić się przez nieznanymi im składnikami ziół i dlatego nastąpiło wyleczenie.

Dziś mieliśmy dzień lekarski, po południu byliśmy u naszej lekarki domowej i dowiedzieliśmy się, że ona, niestety, odchodzi. Szkoda, bo to bardzo dobra lekarka z sercem do chorego. Daleko dojeźdźa do pracy, a ma małe dzieci i teraz chce się im poświęcić . Weźmie parę godzinek tygodniowo gdzieś blisko swojego domu.

W przychodni obserwowałam pewną kobietę z dzieckiem. W pewnym momencie zdjęła swoją chustę, którą miała na głowie. Najpierw miała ją zawiązaną w sposób muzułmański. Bardzo się zdziwiłam, gdy zdjęła chustę, bo włosów kobiet muzułmańskich nie może zobaczyć żaden obcy mężczyzna, a było w poczekalni dwóch panów. Potem założyła chustkę w sposób jak dla mnie dziwny, bo zakryła sobie nią całą twarz, nad czołem związała końce, a potem podniosła chustę odkrywając twarz i lokalizując ją na czole. Spodobał mi się ten sposób wiązania , gdy się ma brzydkie włosy można je schować i ładnie wyglądać w ozdobnej chuście.

Oglądam właśnie jednym okiem powtórki z ostatnich wydarzeń i obrad parlamentu holenderskiego, a tu ciekawostka na przewodniczącą wybrano Marokankę. Wilders , przewodniczący partii VVD , powiedział w wywiadzie, że to czarny dzień parlamentu holenderskiego. Jest to kobieta nowoczesna , ma teraz chyba 55 lat a przybyła do Holadnii w wieku 15 lat , skończyła tu liceum, studia , zajmowala się prawami kobiet marokańskich w Holandii. Na ogół są one teraz mocno wyemacypowane. Wydaje mi się, że dziewczyny z arabskich rodzin są odważniejsze od chłopców.Ubierają się modnie , wcale nie noszą burek, nie słuchają w tej dziedzinie rodziców, chodzą na dyskoteki, słuchają nowoczesnej muzyki , robią co chcą. A rodzice w końcu odpuszczają i jest tak jak chcą córki, choć bywa, że rodzina wyprze się dziewczyny i ma o niej złe zdanie, ale na ogół nie.

Niektórzy wysyłają swoje córki do szkół islamskich, no i wtedy ubrane są po islamsku, wyglądają jak zakonnice. One wcale nie są nieszczęśliwe – śmieją się często, a po szkole mocno się malują, mają raczej mocne makijaże. Do kuszenia odkryte włosy wcale nie są im potrzebne.

PODYSKUTUJ: