Czy mężczyzna powinien być wyższy, inteligentny i lekko brodaty?

Czy mężczyzna powinien być wyższy, inteligentny i lekko brodaty?

Tak. Tak chce biologia, to także potwierdzają badania, wiem, bo w pogoni za sensem trafiłam na bardzo pouczającą konferencję o naszym stanie uczuć, włącznie z wykładem eksperta o związkach, miłości, mowie ciała – ale z punktu widzenia …. biologii. Kilka rzeczy naprawdę mnie zaskoczyło. Wszak nigdy nie patrzymy na siebie w ten sposób: z punktu widzenia biologii. Tysiąclecia cywilizacji i co? Proszę bardzo, co: jesteśmy istotami biologicznymi, biologia w nas tkwi, chcemy czy nie, działa nawet o tym nie wiemy. A, i ma jeden nadrzędny cel: przetrwanie gatunku. I właśnie dlatego… niektóre odpowiedzi na niektóre pytania bywają zaskakujące:

Dlaczego kobieta ma ciało miękkie i gładkie? Bo biologia chce, by w podświadomości mężczyzny przypominała słabe dziecko. Mężczyzna w swojej pierwotnej i nieco zwierzęcej naturze nie chce skrzywdzić dziecka, przeciwnie pragnie swoje potomstwo obronić przed zagrożeniami. Biologia chce, by tak samo pragnął ochronić kobietę – dlatego kobiety nie przechodzą mutacji, całe życie mają dziecinny głos i delikatne włosy, najlepiej jasne. To biologia sprawia, że mężczyźni wolą blondynki:)

A dlaczego mężczyźni wolą kobiety obfite i szerokie w biodrach? Bo to dla mózgu męskiego gwarancja płodności. Zupełnie niepotrzebnie się odchudzamy miłe panie, raczej powinnyśmy się tuczyć – przynajmniej z punktu widzenia biologii. A dlaczego kobiety wolą mężczyzn zarośniętych? Bo zarost to jawny dowód na działanie testosteronu, obiecuje płodność. Dlaczego wysoki? Wzrost mężczyzny gwarantuje opiekuńczość. Ciało jego – przystosowane do tego, by polował i zabijał pająki, bardzo przydawało się w czasach jaskiń.Wtedy bowiem, kobieta po urodzeniu dziecka, była kompletnie bezbronna – on zaś pełnił straż, bronił, donosił pożywienie (i nie łudźmy się, to był raczej ptak, kawałek mamuta a nie sałatka wegańska.) Ale jakże wtedy ceniłyśmy go sobie! Był gwarantem przeżycia. Kilka tysiącleci i same sobie radzimy z pająkami, ale przychylność kobiecego mózgu dla trzydniowego zarostu pozostała. A także dla intelektu, który obecnie w czasach dżungli, zwanej gospodarką rynkową, potrafi zaimponować jak niegdysiejsze łowy.

Tyle o wnioskach z przeszłości. A co z przyszłością?

Ponieważ badania wykazują, że mężczyźni prócz urody cenią sobie u partnerki podobne poglądy, zainteresowania, wartości, intelekt i poczucie humoru…. A kobiety prócz muskułów cenią sobie podobne zainteresowania, wartości, poczucie humoru i intelekt… to może wcale niegłupia jest wizja, że w przyszłości komputer porówna nasze dane, zainteresowania i wartości – ustawi spotkanie rokujących sobie osób. Potem będzie trzeba się zakochać. I żyć długo i szczęśliwie. Między nami jaskiniowcami, może nie byłoby źle?

* Badania o stanie uczuć Polaków, o których wspominam, przeprowadzono na zlecenie kanału telewizyjnego Lifetime.

PODYSKUTUJ: