Pieskie życzenia

 

Czujesz się niedoceniona? Weź psa. Dla niego będziesz najważniejszą, najmądrzejszą i najukochańszą kobietą na świecie. Dzieci masz nieznośne? Spraw im psa. Będą czuć się za kogoś odpowiedzialne. A może wkurza cię sąsiad? Pies! Pies będzie wiedział co robić. Pies jest dobry na wszystko.   Jeśli jesteś nieśmiała – znakomitym towarzyszem będzie ci duży, niezgrabiasz w typie boksera… Jeśli masz skłonność do smutku i depresji – dla ciebie wszędobylski i narwany terierek. Kundel Bury, pies filozof, pokaże jak nie przejmować się opiniami i jak kocha się naprawdę. To zresztą umie każdy pies, a człowiek nie każdy.

Wcześniej czy później musiało to nastąpić – mój wpis o zwierzętach. Jestem wielbicielką zwierząt, mam dwa psy, a pierwsze moje wspomnienie z dzieciństwa – to łeb teriera Wigora, ciekawie pochylony nade mną. Nic nie budzi we mnie – osobie jednak łagodnej z natury – takiej agresji, i pragnienia zemsty jak krzywda zwierząt. Naprawdę – wiele mogę wybaczyć ludziom, ale nie to. Nie okrucieństwo, nie ten niepokój i pytanie w oczach porzuconego psa. Wierzę, że wszyscy, którzy czytają tego bloga myślą tak samo, a zza ramienia spogląda w ekran szczęsliwy czworonożny – ogoniasty. Jeśli nie – w 2016 proszę to naprawić. Dom bez zwierzaka jest pusty. Wiem to, bo właśnie wysyłamy do druku lutowy numer Sensu, a w nim wywiad z Dorotą Sumińską. Czytajcie! Ku pokrzepieniu serc – psy staruszki ze schroniska znajdują u niej dom. Z podobną informacją dzwoniła do mnie znajoma – w Nowym Roku zamieszka u niej stara sunia, po ośmiu latach życia w schronisku. Właśnie te wiadomości stały się dla najlepszym zwiastunem nowego roku i to popierają moje psiaki, z którymi jak wiadomo rozmawiać można w wigilijną noc. Moje autoryzowały zdjęcia, więc…

 

Przedstawiam Kleksa i Puszka. Kleks jest świrusem jeśli chodzi o wszelkie piłeczki. Puszek vel Puniek jest starszym, poważnym psem, ale wita domowników z kapciem w pysku i nigdy nie pomyli obuwia, w razie braku kapci chwyta w desperacji pantofel albo sandał, ale zawsze słuszny. Wczoraj moje psy porozkładały się po fotelach, a dobra energia, emanowała tak od szarego jak i łaciatego futra. Energia domu, spokoju i zadowolenia. A nawet jeśli to było bardziej pochrapywanie niż energia – życzę wam jej w Nowym Roku.

 

 

 

 

PODYSKUTUJ: