Było, będzie

Czasem bywa tak, że poniedziałek nie jest początkiem nowego tygodnia, ale końcem poprzedniego. Po ostrym weekendzie pełnym artystycznych eventów, imprez i spotkań przychodzi chwila na podsumowanie i zaplanowanie wizyt w miejscach, w których nie udało się być w poprzednich dniach. Moja lista jest długa z uwagi na spędzenie soboty i niedzieli na własnej wystawie.

Przy okazji dziękuję wszystkim, którzy przyszli nie tylko dla widoku, ale i sztuki. Super było porozmawiać i opowiedzieć o artystach, ich pracach i samej Kolekcji. Na wystawę zapraszam jeszcze do 19 października w środy 14-18 po umówieniu się drogą mailową… Ot formułka!

W związku, że nie widziałam za dużo, polecać jest trudno. Z czystym sumieniem mogę wysłać was do Wschodu, bo to młoda galeria, bez miejsca, więc dobrze skorzystać z okazji i zobaczyć wszystkich jej artystów w jednym miejscu; Mateusz Choróbski, Jan Domicz, Samuel François, Daniel Koniusz, Mikołaj Moskal, Anna Orłowska, Olve Sande, Łukasz Sosiński. Wystawa w formie groty prezentowana jest w pracowni artystów w starym zakładzie stolarskim – wyczuwalny krakowski klimacik.
http://www.galeriawschod.com/

Kameralna, jak zwykle wystawa u Dawida Radziszewskiego o ciekawym koncepcie pokazania prac artystów z boreliozą. Poza tym nie mają ze sobą zbyt wiele wspólnego. Niestety kluczowa jak dla mnie praca Sebastiana Buczka, pokazywana będzie w innej formie niż w czasie WGW. Tak czy inaczej warto przyjść chociażby dla mikromonumentu Radka Gajewskiego i nowej pracy Agaty Bogackiej.
http://www.dawidradziszewski.com/

Zabawa skalą, formą, materiałem i kontekstami w Piktogramie za sprawą betonowych kart/płyt Zuzanny Czebatul. Im dłużej o nich myślę, tym wydają się ciekawsze.
http://www.piktogram.org/279-ZuzannaCzebatulELLIPSISM.html

Idąc do galerii pamiętajcie, że można śmiało pytać “o co chodzi”? Czasem przeczytanie tekstu, jeśli takowy jest, nie wystarczy. Nic nie zastąpi rozmowy z galerzystą. Wbrew pozorom nie gryzą.

PODYSKUTUJ: