Dziękujemy za deszcz

Lato spod znaku chmurki i parasola może wielu miłośników upałów nie rozpieszczać. Ja należę to tej grupy niewybrednych, którzy lubią ciepło, ale jak pada to widzę w tym idealny pretekst do siedzenia w domu z książką lub filmami. Mówi się trudno i zakopuje pod koc.

Dzisiaj kilka propozycji serialowych dla tych o mocnych nerwach.

“Marcella” 1 sezon
Tylko jeden sezon (na razie), więc nie grozi nieprzespanym tygodniem, a tylko jedną nocą. Współczesny Londyn. Pani detektyw po latach przerwy wraca do pracy w policji by rozwikłać sprawę łączącą się z jej dawnym śledztwem. Wredny mąż, dorastające dzieci, zaniki pamięci i niebieska taśma prawie jak z Krasińskiego.

“Peaky Blinders” 3 sezony
Przy tym serialu ilość uderzeń serca na minutę wzrasta niebezpiecznie wysoko i nie chodzi tu o nieprzyzwoicie dużą ilość przystojnych mężczyzn, ale o emocje którymi darzą nas twórcy. Historia wątpliwie moralnej rodziny z Birmingham, pnącej się mozolnie po szczebelkach brytyjskiej społecznej hierarchii, łamiąc chyba wszystkie możliwe prawa.

“Hannibal” 3 sezony
Tak wiem… to już klasyka, ale ja odkryłam go dopiero teraz. Trzy sezony po trzynaście odcinków, co oznacza że jeszcze wiele przede mną. Jak na razie jest wyjątkowo estetycznie, nie zależnie czyja wątróbka leży na talerzu. Dla estetów, miłośników wyrafinowanej kuchni i  domorosłych psychologów.

c.d.n.

PODYSKUTUJ: