Butik Świąteczny

Przepisy świąteczne. Łowicki piernik z marchwi

Wiadomo, że będzie magicznie, świątecznie i rodzinnie! Zbierzemy się razem przy wigilijnym stole i połamiemy opłatkiem. Odrzucimy wszelkie nieporozumienia, żale i niezgody. Obdarzymy naszych Najbliższych i Dalszych – a nawet Nieznajomych – serdecznością i talerzem wigilijnej strawy.

Przepisy świąteczne. Zupa grzybowa z orzechami pinii

Zupa grzybowa to jedna z tradycyjnych potraw, bez której nie sposób wyobrazić sobie polskiego stołu w wigilijny wieczór. W zależności od regionu ulega różnym modyfikacjom, bo
regionalne potrawy to bogactwo smaków i aromatów. 

Przepisy świąteczne. Pomarańcze w czekoladzie z pistacjami

Aby stół, był nie tylko miejscem wspólnego spożywania przygotowanych dań, ale również przyciągał biesiadników, warto pomysłowo go przystroić. Najnowsze trendy pokazują, że najlepiej sprawdzają się te ozdoby, które są naturalne i oczywiście zrobione własnoręczne.

Przepisy świąteczne: babeczki korzenne

Jeśli nie piernik, to co? Gdy nie mamy czasu na przygotowanie tradycyjnego ciasta, sięgnijmy po sprawdzony przepisy na korzenne babeczki bogate w bakalie.

Świąteczne smaki na świecie

Boże Narodzenie obchodzone jest na całym świecie. Świąteczne przesłanie od wieków pozostaje bez zmian, a tradycje kulinarne kultywowane w różnych częściach świata to źródło inspiracji, kolorów, smaków i aromatów.

Co robić w Święta, by się nie objeść?

Jak myślałam, co napisać na ten temat, przyszła mi do głowy myśl o tym co zrobić takiego, by spędzić święta przyjemnie, by siadając do świątecznego stołu przestać myśleć o tym, co ile ma kalorii i co muszę i powinnam zrobić, by po światach ważyć tyle samo co przed.