Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
11 września 2016 in Zdrowie by redakcja

Co zdrowego zawierają migdały?

Migdał to orzech, ale bliżej mu do moreli niż do orzecha laskowego. Jest cennym źródłem witamin wykorzystywanym w dietetyce i przemyśle kosmetycznym. Co jeszcze warto wiedzieć o migdałach?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Migdałowiec do szczęścia potrzebuje łagodnego klimatu z dużą ilością słonecznych dni i żyznej gleby. Dlatego tak dobrze rośnie i daje dorodne owoce w Kalifornii, kwitnąc od połowy lutego do końca marca. To właśnie słodką odmianę migdałów najczęściej spotkacie w naszych sklepach.

„Chociaż drzewa migdałowca kwitną w pierwszej połowie roku, to okres pękania i dojrzewania migdałów jest dosyć długi. Zbiory trwają dopiero od drugiej połowy sierpnia aż do października. Wspomagają nas w nich mechaniczne wstrząsarki, dzięki którym na ziemię spadają migdały w łuskach” – opisuje proces uprawy migdałów Charlie, menedżer jakości na kalifornijskiej plantacji.

  Co łączy migdał z nektarynką lub śliwką? Pod względem botanicznym zalicza się go do owoców. W okresie swojego rozwoju migdał dojrzewa w łupinie, którą dodatkowo otacza łuska. Właśnie tę otoczkę można porównać do miąższu brzoskwini. Pod wpływem słońca łuska wysycha i piękna, a migdał pozostaje w łupinie, w której schnie aż do momentu zbiorów. Czy migdał jest więc pestką? Zwyczajowo zalicza się go do orzechów, ponieważ jest zamknięty w skorupie i jadalny. Jednak długa debata nad tym, czy to owoc, pestka czy orzech, nie ma większego sensu. Warto skupić się bogactwie wartości odżywczych, które zawiera:

  • migdały są źródłem wapnia, potasu, fosforu i witaminy E migdały, więc powinny znaleźć się w diecie osób aktywnych dbających o codzienne menu;
  • wysoka zawartość magnezu sprawia, że jedzenie migdałów wspomaga organizm w walce ze zmęczeniem i stresem;
  • migdały to cenne źródło miedzi, która pomaga w utrzymaniu prawidłowej pigmentacji skóry i włosów, a także wspiera układ odpornościowy – 100 g. wystarcza, by zaspokoić dzienne zapotrzebowanie na miedź.

  Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

  madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

  Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

  Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
  bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

  Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

  – Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
  polne_kwiaty1000

  Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

  „Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
  eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

  Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

  Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
  zamknij [x]

  POLECANE KSIĄŻKI