Ona i on- jak razem schudnąć?

Schudnac we dwoje
123rf.com

Odchudzanie we dwoje bardziej mobilizuje do osiągnięcia wymarzonego celu. Podczas walki z kilogramami łatwiej jest razem przygotowywać te same posiłki i wspólnie dbać o lepszą sylwetkę. Jeśli zamierzasz zrzucić kilka zbędnych kilogramów zaangażuj w to swojego partnera, bo wspólne odchudzanie to wspólna przyjemność!
Zacznę jutro, w poniedziałek, od pierwszego… Mija pół roku, a nasza waga nadal stoi w miejscu, lub co gorsza ciągle się zwiększa. Dlaczego tak bywa? Dlaczego jest nam tak trudno osiągnąć zamierzony cel? Powodem jest zbyt mała motywacja, która jest najgorszym wrogiem każdej odchudzającej się osoby. Istnieje jednak sposób, aby ją zwiększyć:

Wystarczy odchudzać się z drugą, bliską nam osobą. Wspólne przeżywanie zgubienia kilku kilogramów czy porażki łatwiej pomaga przejść przez drogę zwaną dietą. Poza tym często bywa tak, że kiedy spada zapał jednej osoby, druga jest jeszcze w pełni sił. I tak odchudzające się pary wzajemnie się motywują, wspierają i pozytywnie nakręcają.

Czytaj także: Chudnąć razem!

Wspólna dieta

Kiedy uda nam się namówić naszą drugą połówkę na wspólne odchudzanie, kolejnym ważnym krokiem jest wybór odpowiedniej diety. Jeśli chcemy długo cieszyć się z wymarzonego efektu, powinniśmy wybrać dietę, która jest odpowiednio zbilansowana. Restrykcyjne programy żywieniowe nie sprawdzają się na dłuższą metę, a długotrwały niedobór witamin i składników odżywczych często prowadzi do komplikacji zdrowotnych. Jeżeli nie chcemy doświadczyć efektu jojo, powinniśmy wybrać dietę, która trwa dłużej, ale nie jest tak rygorystyczna. Najlepiej jeśli jest bogata w warzywa i owoce.