Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

14 października 2011 in Diety by Joanna-Sarniewicz

Zielona herbata walczy z nadwagą

Co prawda na razie naukowo dowiedziono, że dzięki niej nie tyją myszy, ale jest duża szansa, że i na nas to podziała.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

123RF.com

Profesor Joshua Lambert z uniwersytetu w Pensylwanii przeprowadził doświadczenia na dwóch grupach myszy. Otyłych myszy. Jedna, poza wysokokalorycznymi posiłkami, dostawała EGCG (epigallokatechina), składnik zielonej herbaty. Druga – tylko tłuste jedzenie. Wyniki były jednoznaczne. Grupa pierwsza tyła zdecydowanie wolniej – aż o 45 procent.

Co ważne – zielona herbata wcale nie hamuje apetytu. Wszystkie myszy miały przez cały czas nieograniczony dostęp do jedzenia i trzeba powiedzieć, że z niego korzystały.

Jest tylko jeden kłopot: jeśli chcielibyśmy dokładnie myszy naśladować, musielibyśmy wypić mniej więcej 10 filiżanek zielonej herbaty dziennie. Trochę dużo. Ale już kilka – 3-4 filiżanki mogą pomóc w kontrolowaniu wagi.

W dodatku – co potwierdzają inne badania – szczupłe myszy, którym dostarczano EGCG, nie tyją! Ale uczeni są zdania, że dla nas ważniejsze są te przeprowadzone na myszach grubasach – bo z ludźmi na ogół jest tak, że problem dostrzegają dopiero, gdy mają już znaczną nadwagę.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI