Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
6 listopada 2015 in Zdrowie by redakcja

Dlaczego warto jeść śniadania?

Dobry dzień zaczyna się od dobrego śniadania. Regularne spożywanie śniadań wspiera harmonijny rozwój, wspomaga koncentrację, przez co pozwala osiągać lepsze  wyniki w pracy i nauce. Prawidłowe śniadanie powinno dostarczać 20-25% potrzebnej organizmowi energii¹.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Niestety, nawet 40% Polaków nie jada śniadań. Co więcej, im młodszy wiek, tym odsetek osób opuszczających śniadanie jest wyższy, szczególnie jeśli chodzi o kobiety¹. Często jest to konsekwencją złych nawyków oraz szybkiego trybu życia. Warto jednak poświęcić rano czas, aby w spokoju zjeść odpowiedni pierwszy posiłek. Pełnowartościowe śniadanie powinno składać się przede wszystkim z owoców i warzyw, zbóż oraz produktów mlecznych¹. Na właściwe śniadanie, składa się nie tylko to, co jemy, ale także to, co pijemy. Warto więc uzupełnić śniadanie szklanką ulubionego soku owocowego, owocowo-warzywnego lub warzywnego.

„Organizm po nocy budzi się głodny i łakomy. Warto to wykorzystać na dobre zaprogramowanie  całego dnia. Jeśli ciało dostanie odpowiednią dawkę witamin, minerałów, cukrów, białek i tłuszczów – będzie świetnie funkcjonowało aż do wieczora, nie prosząc o kaloryczne produkty. Koniecznie  w codziennym śniadaniu powinny występować warzywa i owoce. Są one nie tylko źródłem bezcennych antyoksydantów, ale też błonnika i wody. Jak sprawić żeby te produkty znalazły się w codziennej diecie? Zrób ‚mądre’ zakupy, zadbaj żeby w twojej kuchni znalazły się kolorowe warzywa i owoce, gdy je zobaczysz łatwiej będzie Ci po nie sięgnąć. Możesz też, dbając o odpowiednią dawkę witamin i minerałów w swojej diecie, wypić szklankę soku warzywnego lub warzywno-owocowego. A gdy już naprawdę nie masz czasu na śniadanie, nie mówiąc o owocach i warzywach, zamiast drożdżówki sięgnij po sok albo mus owocowy. To odżywi Twój mózg i organizm oraz pozwoli bez konfliktu z organizmem doczekać do kolejnego pełnowartościowego posiłku”, mówi dietetyk, Agata Ziemnicka-Łaska.

Dobrym sposobem na zapewnienie organizmowi niezbędnej do funkcjonowania z samego rana energii, jest także spożycie musu. Musy to produkty w pełni naturalne, wyprodukowane wyłącznie z owoców i warzyw, bogate w składniki odżywcze oraz błonnik, zamknięte w poręcznym, wygodnym opakowaniu, które można zabrać ze sobą praktycznie wszędzie.

Odpowiednio zbilansowane śniadanie, uzupełnione dodatkowo szklanką ulubionego soku lub musem pozwoli uniknąć problemów z koncentracją, częstymi bólami głowy oraz rozdrażnieniem, a także zapewni dobre samopoczucie i energię niezbędną na cały dzień.

¹ http://www.izz.waw.pl/pl/strona-gowna/3-aktualnoci/aktualnoci/539-konferencja-naukowa-sniadanie-podstawa-edukacji, mat. pras. kampani „Soki i musy witaminy w SMART formie”


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI