KONKURS DULCOBIS. Jak unikać zaparć?

fot.123rf

Kto w przeszłości cierpiał na zaparcia wie, że mogą one być źródłem dyskomfortu i frustracji. Są wyjątkowo częste i dotykają w pewnym momencie życia niemal każdego. Ich pojawienie się może wynikać z wielu czynników, np. diety ubogiej w błonnik, braku wysiłku fizycznego, błędów dietetycznych – np. spożywania obfitych, bogatych w węglowodany lub tłustych posiłków, napięcia i stresu towarzyszącego na co dzień, jak również niektórych schorzeń. Wydaje się zatem, że jednym z pierwszych sposobów na radzenie sobie z tym problemem jest zmiana stylu życia i odżywiania się. Niestety nie zawsze jest to takie łatwe, jak się wydaje.
Modyfikujemy dietę – jemy mniejsze porcie, jemy owoce świeże i suszone, regularnie ćwiczymy, pijemy wodę „litrami”, a mimo to nic nie pomaga! Co wówczas?

Z doraźną pomocą przyjść nam może lek Dulcobis. Aktywizuje on perystaltykę jelit i zwiększa ilość wody w jelicie grubym, dzięki czemu ułatwia wypróżnianie się. Co ważne, jego efekt jest przewidywalny – zaczyna działać po 6-12 godzinach – po zażyciu wieczorem, rano przynosi ulgę. Te niewielkie tabletki dzięki otoczce dojelitowej nie rozpuszczają się w żołądku i jelicie cienkim, dzięki czemu pełna dawka składnika aktywnego dociera do jelita grubego i tam zostaje uwolniona. Działa więc w miejscu, gdzie jest potrzebna.

Dulcobis, 5 mg, (Bisacodylum), tabletki dojelitowe.

Wskazania do stosowania: Krótkotrwałe, objawowe leczenie zaparć. W przygotowaniu do badań diagnostycznych, w leczeniu przed i pooperacyjnym, w stanach wymagających ułatwienia defekacji. Przeciwwskazania: Dulcobis jest przeciwwskazany u pacjentów z niedrożnością jelit, z ostrymi stanami w jamie brzusznej, w tym z zapaleniem wyrostka robaczkowego, ostrymi chorobami zapalnymi jelit oraz z silnymi bólami brzucha z towarzyszącymi mdłościami i wymiotami, które mogą być objawem poważnych chorób. Dulcobis jest również przeciwwskazany w stanach ciężkiego odwodnienia oraz u pacjentów ze znaną nadwrażliwością na bisakodyl lub jakikolwiek inny składnik produktu. W przypadku rzadkich chorób genetycznych, w których występuje nietolerancja składnika pomocniczego produktu, stosowanie produktu jest przeciwwskazane. Podmiot odpowiedzialny: Boehringer Ingelheim International GmbH, Binger Strasse 173, D-55216 Ingelheim/Rhein, Niemcy. Numer pozwolenia na dopuszczenie do obrotu: 18720, wydane przez URPLWMiPB.
Numer ewidencyjny: DULC/25/10/2014

Cena rekomendowana: 20 tabletek – 7,50 pln; 40 tabletek – 13,50 pln

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Więcej informacji na stronie: www.stopzaparciom.pl

Zapraszamy do udziału w konkursie!

Do wygrania 10 silikonowych naczyń do gotowania w zielonym kolorze.

Napisz w 2-3 zdaniach, jakich zasad odżywiania przestrzegasz, aby nie dopuścić do zaparć.

Najciekawsze wypowiedzi nagrodzimy.

1. Wyślij odpowiedź na adres konkurs.portal@zwierciadlo.pl
2. Na odpowiedzi czekamy w terminie: 03.11.2014 – 16.11.2014 godz.23.59.
3. Biorąc udział w konkursie, akceptujesz regulamin.
4. Nagrody trafią do autorów 10 najbardziej przekonujących odpowiedzi.
5. Nagrody: Silikonowe naczynie żaroodporne Steam Roaster Lekue – naczynie z powłoką nieprzywierającą. Połączenie gotowania na parze z dodatkową możliwością przypiekania. Dzięki cyrkulacji powietrza dania otrzymują przyrumieniony, chrupiący wierzch, a jednocześnie pozostają soczyste i pełne witamin.

Uwaga! Koniecznym warunkiem prawidłowego zgłoszenia jest wpisanie nazwy konkursu w tytule maila!

Konkurs zakończony! Dziękujemy za udział. Zwycięzcy otrzymali już powiadomienia drogą mailową.