Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
3 listopada 2014 in Konkursy, Zdrowie by redakcja

KONKURS DULCOBIS. Jak unikać zaparć?

Kto w przeszłości cierpiał na zaparcia wie, że mogą one być źródłem dyskomfortu i frustracji. Są wyjątkowo częste i dotykają w pewnym momencie życia niemal każdego. Ich pojawienie się może wynikać z wielu czynników, np. diety ubogiej w błonnik, braku wysiłku fizycznego, błędów dietetycznych – np. spożywania obfitych, bogatych w węglowodany lub tłustych posiłków, napięcia i stresu towarzyszącego na co dzień, jak również niektórych schorzeń. Wydaje się zatem, że jednym z pierwszych sposobów na radzenie sobie z tym problemem jest zmiana stylu życia i odżywiania się. Niestety nie zawsze jest to takie łatwe, jak się wydaje.

Modyfikujemy dietę – jemy mniejsze porcie, jemy owoce świeże i suszone, regularnie ćwiczymy, pijemy wodę „litrami”, a mimo to nic nie pomaga! Co wówczas?

Z doraźną pomocą przyjść nam może lek Dulcobis. Aktywizuje on perystaltykę jelit i zwiększa ilość wody w jelicie grubym, dzięki czemu ułatwia wypróżnianie się. Co ważne, jego efekt jest przewidywalny – zaczyna działać po 6-12 godzinach – po zażyciu wieczorem, rano przynosi ulgę. Te niewielkie tabletki dzięki otoczce dojelitowej nie rozpuszczają się w żołądku i jelicie cienkim, dzięki czemu pełna dawka składnika aktywnego dociera do jelita grubego i tam zostaje uwolniona. Działa więc w miejscu, gdzie jest potrzebna.

Dulcobis, 5 mg, (Bisacodylum), tabletki dojelitowe.

Wskazania do stosowania: Krótkotrwałe, objawowe leczenie zaparć. W przygotowaniu do badań diagnostycznych, w leczeniu przed i pooperacyjnym, w stanach wymagających ułatwienia defekacji. Przeciwwskazania: Dulcobis jest przeciwwskazany u pacjentów z niedrożnością jelit, z ostrymi stanami w jamie brzusznej, w tym z zapaleniem wyrostka robaczkowego, ostrymi chorobami zapalnymi jelit oraz z silnymi bólami brzucha z towarzyszącymi mdłościami i wymiotami, które mogą być objawem poważnych chorób. Dulcobis jest również przeciwwskazany w stanach ciężkiego odwodnienia oraz u pacjentów ze znaną nadwrażliwością na bisakodyl lub jakikolwiek inny składnik produktu. W przypadku rzadkich chorób genetycznych, w których występuje nietolerancja składnika pomocniczego produktu, stosowanie produktu jest przeciwwskazane. Podmiot odpowiedzialny: Boehringer Ingelheim International GmbH, Binger Strasse 173, D-55216 Ingelheim/Rhein, Niemcy. Numer pozwolenia na dopuszczenie do obrotu: 18720, wydane przez URPLWMiPB.
Numer ewidencyjny: DULC/25/10/2014

Cena rekomendowana: 20 tabletek – 7,50 pln; 40 tabletek – 13,50 pln

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Więcej informacji na stronie: www.stopzaparciom.pl

Zapraszamy do udziału w konkursie!

Do wygrania 10 silikonowych naczyń do gotowania w zielonym kolorze.

Napisz w 2-3 zdaniach, jakich zasad odżywiania przestrzegasz, aby nie dopuścić do zaparć.

Najciekawsze wypowiedzi nagrodzimy.

1. Wyślij odpowiedź na adres konkurs.portal@zwierciadlo.pl
2. Na odpowiedzi czekamy w terminie: 03.11.2014 – 16.11.2014 godz.23.59.
3. Biorąc udział w konkursie, akceptujesz regulamin.
4. Nagrody trafią do autorów 10 najbardziej przekonujących odpowiedzi.
5. Nagrody: Silikonowe naczynie żaroodporne Steam Roaster Lekue – naczynie z powłoką nieprzywierającą. Połączenie gotowania na parze z dodatkową możliwością przypiekania. Dzięki cyrkulacji powietrza dania otrzymują przyrumieniony, chrupiący wierzch, a jednocześnie pozostają soczyste i pełne witamin.

Uwaga! Koniecznym warunkiem prawidłowego zgłoszenia jest wpisanie nazwy konkursu w tytule maila!

Konkurs zakończony! Dziękujemy za udział. Zwycięzcy otrzymali już powiadomienia drogą mailową.


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI