Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
18 kwietnia 2014 in Zdrowie by Magdalena Rybak

Działanie sauny skalnej

Co wyróżnia Ganbanyoku? Jakie ma korzyści dla zdrowia i urody?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl
  • Kamienie i płyty z czarnej krzemionki emitują promienie podczerwone, wnikające w ciało znacznie głębiej niż tradycyjna sauna (do 4 cm), pobudzając i aktywując wiele przemian na poziomie międzykomórkowym. Wpływa to bezpośrednio na redukcję cellulitu już po kilku sesjach.
  • Zabieg jest zupełnie bezpieczny – kamienie rozgrzewają się do temperatury 40–44 stopni Celsjusza (jedynym przeciwwskazaniem są ciężkie schorzenia kardiologiczne lub posiadanie rozrusznika serca).
  • Osoby poddające się zabiegowi korzystają ze specjalnie przygotowanych ubrań, lekkich bawełnianych strojów lub okryte są ręcznikiem.
  • Ganbanyoku uważany jest za najlepszy naturalny zabieg antydepresyjny. Związane jest to z dodatkową emisją dużej ilości jonów ujemnych, nazywanych witaminami lub propagatorami dobrego smaku i nastroju.
  • Pot perłowy oraz duże ilości sebum uwalniane podczas zabiegu wytwarzają tzw. płaszcz hydrolipidowy, zapewniający skórze wyjątkową miękkość i elastyczność.
  • Terapia zdecydowanie łagodzi napięcia mięśniowe oraz wpływa na wrażliwość bólową zakończeń nerwowych, a więc wskazana jest dla osób aktywnie uprawiających sport.
  • Otarcie kapilar skórnych stymuluje przepływ krwi, zwiększając natlenienie tkanek organizmu oraz przyspieszając ich regenerację. Ma to bezpośredni wpływ na leczenie ran pourazowych oraz niektórych chorób skórnych.
  • Badania medyczne u osób cyklicznie poddających się zabiegowi potwierdziły zwiększoną produkcję głównych wskaźników wpływających na budowanie bariery obronnej organizmu.
  • Przez specjalistów z branży spa&wellness Ganbanyoku umieszczane jest na liście pięciu najciekawszych zabiegów holistycznych na świecie.

Przeczytaj więcej o Ganbanyoku


Strefa zakupów


bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
Jolanta Kosowska

Wywiad z Jolantą Kosowską – autorką „W labiryncie obłędu” i „Niepamięci”

Jest lekarzem trzech specjalności i pisarką na co dzień mieszkającą w Dreźnie. Dotychczas opublikowała kilka powieści obyczajowych z medycyną w tle, a jej twórczość zyskuje ...
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI