Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Herbata – w czasie czy po posiłku?

Ahmad Tea London
4 lutego 2016 in Zdrowie by redakcja
Specjaliści do spraw żywienia coraz częściej podkreślają, by podczas jedzenia nie sięgać po żadne płyny. Ale niektóre potrawy, na przykład sushi, można bezkarnie łączyć z herbacianym naparem, a pita pół godziny po posiłku herbata może dobrze wpłynąć na trawienie. Jak dobierać herbaty do menu?

„Nowoczesna dietetyka nie zaleca popijania posiłków jakimikolwiek napojami, w tym herbatą. Jednak herbaciany napar pity 30 minut przed jedzeniem lub 30 minut po po – może już mieć bardzo korzystny wpływ na nasz organizm. Analizując rozmaite opinie na ten temat, można stwierdzić, że deser lub lekka sałatka to dania, które możemy bez obaw spożywać z herbatą” , mówi Julia Popcowa, ekspert Ahmad Tea London.

Słodkie posiłki – z deserami dobrze komponują się czarne herbaty Assam, Earl Grey, Cejlon, English Breakfast lub English Tea No. 1. Ich cierpki, ale słodkawy smak idealnie współgra ze smakiem ciasta. Dodatkowo, dzięki swoim właściwościom czarna herbata pomoże szybciej strawić węglowodany.

Dania wegetariańskie (owoce, warzywa, sushi, owoce morza, ryby) – z takimi posiłkami doskonale współgra herbata zielona. Tradycyjnie zielone mieszanki dobrze komponują się bowiem z lekkimi przekąskami, daniami wegetariańskimi, bardzo pikantnymi potrawami oraz posiłkami z ryb i owoców morza. Z kolei wielbiciele sushi wręcz „przepijają” zieloną herbatą różne gatunki podawanych specjałów, żeby móc lepiej odczuć smak każdego z nich.

Potrawy mięsne – po czarną herbatę warto sięgnąć po obfitym mięsnym lub ciężkostrawnym posiłku, zwłaszcza jeżeli potrawy, które zjedliśmy, były dosyć tłuste lub towarzyszył  im gęsty, zawiesisty sos.


Uwaga konkurs! Przywróć młody wygląd na dłużej – wygraj zabieg preparatem Facetem w klinice Estetica Nova!

Atrakcyjna, młodo wyglądająca twarz to pragnienie większości z nas. Szeroki wybór oferty zabiegów anti-aging sprawia, że coraz więcej kobiet korzysta z możliwości niechirurgicznego poprawienia urody, ...

Konkurs z okazji Dnia Matki: Ministerstwo Dobrego Mydła

Każdego dnia, kiedy otwieramy naszą małą pracownię, myślimy nie tylko o tym, co danego dnia mamy do zrobienia, ale i o produktach, które jeszcze nie ...

KONKURS Quiosque „Podziękuj Mamie”

Maj to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku. Wszystko wokół budzi się do życia i rozkwita. W tym czasie jest także wyjątkowe święto - ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI