Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
16 października 2016 in Zdrowie by redakcja

Jak dbać o gardło w zimie

Centralne ogrzewanie wysusza powietrze w mieszkaniach, a to może prowadzić do problemów z gardłem. Pamiętajmy więc o regularnym wietrzeniu wnętrz i nawilżaniu powietrza. 

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Suche powietrze mocno podrażnia i uszkadza błonę śluzową, która wyściela nie tylko gardło i nos, ale również pokrywa oko. Wysuszenie błony śluzowej jamy ustnej może prowadzić może do pieczenia, drapania czy łaskotania w gardle; chrypki i kaszlu oraz trudności w przełykaniu a nawet do poważnego bólu. 

Tzw. okres grzewczy jest szczególnie trudny dla alergików. Ogrzewanie kaloryferami polega na mieszaniu się ciepłych i zimnych mas powietrza, dochodzi do cyrkulacji kurzu, pyłków i roztoczy, które znajdują się w pomieszczeniu. Osoby uczulone często mają katar, kichają, łzawią im oczy.

Jak zachować odpowiednią wilgotność powietrza w domu?

  1. Wietrzymy intensywnie przynajmniej raz dziennie. Najlepiej otworzyć jednocześnie wszystkie okna okna w domu na 5 do 8 minut.
  2. Regularnie odkurzamy meble i dywany oraz myjemy podłogi.
  3. Instalujemy nawilżacz powietrza. Na rynku jest dostępnych wiele modeli, od najprostszych pojemników do wieszania na grzejnikach do droższych sprzętów, taki które wyrzucają ciepłą parę wodną pod ciśnieniem albo rozpylają wodną mgiełkę.
  4. Otaczamy się naturalnymi nawilżaczami, czyli roślinami doniczkowymi, które wyparowują znaczną ilość pobranej wody.

źródło: mat. pras.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI