Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

1323rf.com
1323rf.com
3 listopada 2015 in Zdrowie by redakcja

Jak dieta wpływa na nasze życie?

Stosowana dieta wywiera bardzo duży wpływ na samopoczucie, zdrowie i ciało. Zmiana nawyków żywieniowych zawsze powinna być pierwszym krokiem do pełnej metamorfozy, a co za tym idzie do lepszego życia.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Otyłość  jest najpoważniejszą chorobą dzisiejszego świata, cierpi na nią ponad 2 mld ludzi, czyli prawie 30 proc. całej populacji, podczas gdy jeszcze 40 lat temu było ich aż dwa razy mniej. W części przypadków otyłość bezpośrednio może przyczynić się do śmierci, w innych zwiększa ryzyko zachorowań na cukrzycę czy nadciśnienie. To jest powód, dla którego w szczególności osoby otyłe powinny zadbać o swoją dietę. Jednak nie tylko one. Dieta bogata w składniki odżywcze zapewni poprawę jakości życia wszystkich – bez względu na płeć, wiek czy status materialny. A to wszystko dlatego, że jesteś tym, co jesz.

Równie ważna jak jakość produktów jest regularność ich spożywania. Zbilansowana dieta powinna składać się z pięciu posiłków dziennie i dostarczać do organizmu (w regularnych odstępach czasowych) wszelkich niezbędnych składników odżywczych. Kiedy posiłki spożywane są rzadziej, metabolizm pracuje wolniej, a to powoduje odkładnie się nadmiaru tkanki tłuszczowej tłuszczu w naszym organizmie.

Już po kilku dniach po zmianie nawyków żywieniowych zauważalne będą pierwsze efekty, natomiast po miesiącu stopniowo zacznie zmieniać się nie tylko samopoczucie, ale także ciało. Wprowadzenie w życie teorii zdrowego i regularnego odżywiania może być problematyczne, szczególnie jeśli ograniczeniem jest czas. Jeśli nie możemy regularnie gotować i przygotowywać porcji posiłków na cały kolejny dzień, wówczas alternatywą są rozwiązania oferowane przez rynek, a więc oferty cateringu dietetycznego, np. DietBox.pl. Korzystając z usługi firmy oferującej tzw. „dietę w pudełkach” mamy pewność, że przygotowywane posiłki zawierają wszelkie niezbędne składniki odżywcze, a ponadto są świeże i smaczne.

Dietę należy urozmaicać

W odpowiednio zbilansowanej diecie powinno znaleźć się miejsce na wszystkie składniki. Owoce i warzywa są skarbnicą witamin, ryby zawierają kwasy nienasycone (omega-3), które dobrze wpływają na odporność, a także mogą zapobiec zawałom i nowotworom, z kolei nabiał zadba o prawidłową budowę kości i zębów. Zmiana nawyków żywieniowych nie powinna być czymś „na chwilę”. Pierwsze efekty zazwyczaj przychodzą stosunkowo szybko, jednak nie powinno się spoczywać na laurach. Najczęstszym powodem, dla którego ludzie rezygnują z diety jest jej monotonia. Po kilku tygodniach często zaczyna brakować pomysłów na urozmaicenie posiłków, dlatego ciekawym rozwiązaniem może być szukanie inspiracji w Internecie lub zorganizowanie tygodnia z różnymi kuchniami świata. Taki zabieg sprawia, że wybrane menu nie powiela się nawet przez kilka miesięcy. Jeśli posiłki są przygotowywane w domu, wówczas można wykorzystać listę dań z różnymi sposobami ich przyrządzania.

Zdrowie odżywianie jest bardzo ważne, a wszystko to co jemy ma wpływ na całą naszą rzeczywistość. Jeśli jedynym problemem, z którym należy się zmierzyć jest urozmaicenie posiłków, to trzeba znaleźć najlepsze rozwiązanie i ustalić swoje priorytety – czas, pieniądze, czy może zdrowie.

Postaw na aktywność fizyczną

Organizm człowieka szybko przyzwyczaja się do złego, jednak równie szybko do dobrego. Jedyne z czym trzeba się zmierzyć to umysł i głos w głowie, który podpowiada, że człowiek nie da rady. Psycholodzy nie mają wątpliwości, że to minie – w niektórych przypadkach zdarza się to szybciej, w innych ten proces przebiega wolniej. Motywacją powinna być perspektywa szczęścia i poczucie lekkości. Jeśli już człowiek złapie „bakcyla” zdrowego odżywiania, wtedy bardzo często pojawia się chęć, aby pójść o krok do przodu.

Uniwersalną prawdą jest fakt, że apetyt rośnie w miarę (zdrowego) jedzenia. Do zbilansowanej diety warto dołączyć aktywność fizyczną, a organizm na pewno odpłaci się i będzie dobrze służył przez długie lata. Warto podkreślić, że ruch nie ogranicza się tylko do siłowni, czasami równie skuteczną alternatywą jest dłuższy spacer. Wystarczy połączyć te rzeczy, aby otrzymać dobre samopoczucie, zdrowie oraz ciało. Nowości rynkowe stworzone są po to, aby z nich korzystać, a usługi cateringu dietetycznego pozwolą zaoszczędzić czas i urozmaicą dietę.

mat.pras.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI