Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
22 czerwca 2015 in Zdrowie by redakcja

Jak się zmotywować do sportu?

Badania dowodzą, że każdy sport w taki sam sposób pozwala schudnąć. Czas więc przestać myśleć, czy lepiej biegać, pływać czy iść do siłowni, tylko wreszcie regularnie ćwiczyć. Zacząć łatwo, ale jak wytrwać w tym postanowieniu?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

W  Journal of Applied Physiology opublikowano wyniki badań nad wpływem poszczególnych rodzajów aktywności fizycznej na utratę wagi. Przebadano 96 otyłych osób w wieku 18-50 lat. Podzielono je na 3 grupy. Każda miała inny trening, ale wszyscy ćwiczyli tyle samo (3 razy w tygodniu po 51 minut) i mieli taką samą dietę. Po trwającym 22 tygodnie eksperymencie porównano wyniki i okazało się, że wszyscy osiągnęli porównywalną utratę wagi. To dobra wiadomość dla tych, którzy nie mogą się „odnaleźć” w różnych modach sportowych – wystarczy po prostu regularnie ćwiczyć to, co ci sprawia największą przyjemność.

 Jak odnaleźć przyjemność w uprawianiu sportu? Oto nasze porady:

1. Myśl o pozytywach

Sport to nie tylko zmęczenie, spocona twarz i zadyszka. Pamiętaj, że dzięki regularnym ćwiczeniom zyskasz więcej energii, rozładowujesz stres, będziesz lepiej spać i na pewno poczujesz się lżej. Chcesz schudnąć, żeby dobrze wyglądać na plaży albo wejść w dżinsy z zeszłego roku? To wszystko jest możliwe, jeśli tylko wreszcie ruszysz się z kanapy!

2. Daj sobie prawo do zmęczenia

Nie zawsze musisz ćwiczyć na najwyższych obrotach. Jeśli źle się czujesz, jest ci zimno – zrób ćwiczenia w domu: serię brzuszków, przysiady i napinanie mięśni przy framudze, rozciąganie.

3. Nie zapominaj, że każdy ruch się liczy

Nie rezygnuj z ćwiczeń, bo „nie opłaca” ci się jechać do siłowni na pół godziny albo masz tylko kwadrans spokoju, zanim wróci rodzina. Wykorzystuj każdą okazję do poprawienia sprawności: wejdź po schodach zamiast jechać winą, wysiądź przystanek wcześniej z tramwaju i maszeruj intensywnie, jedź do sklepu rowerem a nie samochodem.

4. Znajdź towarzysza do ćwiczeń

We dwoje czas na treningu płynie szybciej, a przede wszystkim będziecie się wzajemnie motywować. Może to być każdy pod warunkiem, że mieszkacie w pobliżu: przyjaciółka, sąsiad, partner, siostra czy brat. A na wypadek gdyby któregoś dnia ta osoba nie mogła ćwiczyć, przygotuj własną playlistę, przy której będzie ci się chciało ruszać mimo braku towarzystwa.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI