Aktywne pokolenie 50 +

Żyjemy dziś średnio 20 lat dłużej niż pokolenie naszych dziadków. 55% Europejczyków odpowiedziała, że w wieku 55 lat nie czują się osobami starszymi. Podobnie odczuwają Polacy. Jakie naprawdę jest pokolenie 50 +?
„Praca sprzyja długowieczności, zachowaniu zdrowia i jakości życia” – twierdzi Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Prewencyjnej i Przeciwstarzeniowej, prof. Stefan Zgliczyński. Wydłużony czas życia to dłuższa aktywność zawodowa. Wiek emerytalny w Polsce będzie co rok wydłużany, aby w 2020 roku osiągnąć 67 lat dla mężczyzn a w 2040 dla kobiet. Ale długość życia także rośnie, więc szacuje się, że kobiety i mężczyźni spędzą na emeryturze średnio 14 lat!

reklama

Akcja specjalna ENERGETYCZNI 50+ pokazuje, że apetyt na życie nie zmniejsza się wraz z wiekiem! Pharmaton Geriavit poszukuje ciekawych osobowości i ciekawych historii osób 50+. 12 najciekawszych osób zostanie bohaterami kalendarza 2015. Zdjęcia wykona Lidia Popiel – fotograf, prywatnie żona Bogusława Lindy. Zgłoszenia do końca czerwca! Więcej na www.wsilewieku.com.pl