Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Bieganie najlepszym sposobem na dobrą kondycję i smukłą sylwetkę

Monika Stachura
jak_zaczac_biegac
18 stycznia 2012 in Joga i sport by Monika Stachura
„Nietrudno jest zacząć – wystarczy para sportowych butów i trochę miejsca” – pisze Sara Kirkham w książce Jak zacząć biegać. Faktycznie, bieganie to najbardziej demokratyczny sport świata. A jednak najczęściej jest tylko krótkotrwałą przygodą. Dlaczego?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Autorka tłumaczy to  błędnym rozumieniem  joggingu.  Każdy przecież wie, jak się biega.  Ta pozorna łatwość jest jednak pułapką,  ponieważ początkujący chcą od razu „wbiec” na wysoki poziom.  Naukę każdej dyscypliny rozpoczynają od podstaw, a  w przypadku biegania odrzucają tę prawidłowość. Trenują za dużo, za szybko i w efekcie tracą motywację.

Sara Kirkham nie jest zawodnikiem, lecz miłośniczką i zdeklarowaną propagatorką joggingu.  W swojej książce zawarła wiele wskazów praktycznych , pisze o tym, jaki powinniśmy mieć strój i obuwie, o tym, na jakich powierzchniach najlepiej jest biegać, a także proponuje programy treningowe dla debiutantów i zaawansowanych biegaczy.

Nie ulega wątpliwości, że bieganie przynosi liczne korzyści. Oprócz wspomnianej już kondycji i sylwetki poprawia stan zdrowia, w tym m.in. obniża ciśnienie i poziom cholesterolu,  wzmacnia kości i usprawnia pracę płuc. To z pewnością najtańszy i najzdrowszy sposób na  utrzymanie dobrej formy.  Bieganie uzależnia, ale to jedno  z tych niewielu dobrych uzależnień.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI