Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123RF.com
123RF.com
17 kwietnia 2012 in Joga i sport by Agata Berndt

Ćwicz w domu ramiona i plecy

Zgrabne i umięśnione ramiona są w cenie zwłaszcza wtedy, gdy robi się ciepło. Oto kilka propozycji na efektywne ćwiczenia w domowym zaciszu.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Do wykonania tego zestawu ćwiczeń, oprócz maty lub koca będzie ci jeszcze potrzebny fotel, kanapa lub krzesło.

Ćwiczenie 1 –pompki „kobiece”

Pozycja wyjściowa:  podpór przodem – opierasz się na dłoniach i na kolanach. Dłonie skierowane lekko do środka, rozstawione na szerokość barków. Brzuch napięty, plecy proste.
Ruch:
ugnij ręce w łokciach i postaraj się dotknąć klatką piersiową podłogi. Wyprostuj ramiona i wróć do pozycji wyjściowej. W zależności od siły rąk wykonaj od 8 do 16 potworzeń w 2 lub 3 seriach

Ćwiczenie to kształtuje mięśnie ramion, barków i klatki piersiowej. Skutkiem ubocznym wykonywania tego ćwiczenia może być lekkie podniesienie się biustu.

Ćwiczenie 2 – „delfin”

Pozycja wyjściowa: leżenie na brzuchu ręce wyciągnięte nad głowę
Ruch:
lekko unieś głowę i tułów w górę. Kreśląc koło nad ziemią, przenieś ręce do bioder \, po czym przenieś je powrotem nad głowę. Pamiętaj, aby nie zadzierać głowy – ma ona być przedłużeniem tułowia. Wykonaj 12-15 powtórzeń w 2 seriach. Jeśli ćwiczenie jest dla ciebie zbyt łatwe, weź do rąk np. dwie butelki wody po 0,5litra.

Powyższe ćwiczenie wzmacnia mięśnie pleców i barków, a pośrednio także prostowników grzbietu.

Ćwiczenie 3 – odwrotne pompki

Pozycja wyjściowa: usiądź na skraju fotela lub krzesła, opierając dłonie na krawędzi z palcami skierowanymi w dół. Wyprostuj ramiona i unieś biodra lekko w górę, i przenieś je tuż poza krawędź miejsca, na którym siedzisz.
Ruch:
ugnij łokcie do konta 90 stopni i obniż biodra, utrzymując je cały czas bardzo blisko krawędzi mebla. Silnie prostując ręce i napinając triceps, unieś je do góry. Powtórz to 8-12 razy w 2 lub 3seriach.

Ćwiczenie mocno modeluje tylną część ramienia, która ma złośliwe tendencje do rozluźniania się i tworzenia „firanek”.

Potrzebujesz więcej motywacji by zacząć ćwiczyć? – Zajrzyj na www.sinnet.pl


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI