Gra w badmintona

Gra w badmintona
123rf.com

Lato w pełni, więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu, więc warto przypomnieć sobie o zabawie, którą z całą pewnością pamiętamy z dzieciństwa – kometce, czyli, mówiąc fachowo, grze w badmintona.
Gra w badmintona jest naprawdę stara. Wynaleźli ją Chińczycy już w VII w n.e. I tu uwaga dla miłośniczek metali szlachetnych – pierwszą lotką był kawałek złota z doczepionymi piórami. W Europie dyscyplinę spopularyzowali Anglicy, a pierwszy publiczny pokaz odbijania lotki (już korkowej) odbył się w posiadłości Badminton niedaleko Bristolu. Od tego czasu reguły ewoluowały, a rywalizacja z pól amatorskich przeniosła się na największe areny sportowe, w tym do programu Igrzysk Olimpijskich (od 1988 r.).

W Polsce jako pierwsi sportowo grali zawodnicy z Akademickiego Ośrodka Sportowego przy Politechnice Gdańskiej, a Polski Związek Badmintona powstał w 1977 r., czyli w tym samym roku, gdy w Szwecji rozegrano pierwsze mistrzostwa świata w tej dyscyplinie.

Od tego czasu sprzęt do gry w badmintona się unowocześnił – rakietki są coraz lżejsze, a dzięki zmianie kształtu coraz większe jest pole w naciągu, gdzie najlepiej odbija się lotka. Profesjonalne lotki są testowane i oznaczane w zależności od szybkości lotu. Zawody są rozgrywane w grach pojedynczych kobiet i mężczyzn i deblu, a także mikście.

Otrzymujesz tę wiadomość ponieważ Twój adres został zapisany w naszej bazie osób zainteresowanych informacjami z Wydawnictwa Zwierciadło. aby nie otrzymywać wiadomości z grupy mailingowej Zwierciadlo.pl, wypisz się z niej, odwiedzając ten link