Hulajnoga w mieście

Hulajnoga dla doroslych
123rf.com

Alternatywny środek komunikacji, wspólna pasja rodziców i dzieci, forma rozruszania całego ciała, wreszcie sposób wysiłkowego treningu. To wszystko oferuje nam hulajnoga.
Hulajnogi cieszą się dużą popularnością w Japonii. Nowoczesny, trwały i wygodny w użyciu, bo składany model wyprodukowano tam w latach 90. Również nasi sąsiedzi z południa – Czesi zobaczyli w tym pojeździe alternatywę dla roweru czy skutera. To dobre rozwiązanie dla dojeżdżających do pracy w dużym mieście także i dlatego, że po złożeniu spokojnie zmieści się w szatni albo w pomieszczeniu biurowym. A poza tym nie wymaga specjalnego stroju, bo nawet jasnego eleganckiego garnituru nie pobrudzimy od łańcucha.

Jadący na hulajnodze jest wciąż traktowany jako pieszy, więc może korzystać i z chodników, i ze ścieżek rowerowych. W przypadku gdy nie ma innej możliwości – również ze skraju drogi. Oczywiście w każdej z tych sytuacji trzeba zachować ostrożność i zdrowy rozsądek. Zwłaszcza, że gdy rozpędzamy się do 35 km/h.

Dla tych, którzy chcą poprawić kondycję, hulajnoga jest lepszym rozwiązaniem niż rower przy takiej samej prędkości wymaga znacznie większego wysiłku i ćwiczy nie tylko mięśnie nóg czy pleców, ale praktycznie całego ciała.

Do jazdy w warunkach miejskich wystarczy hulajnoga z kołami o średnicy 16 cali. Czym trudniejszy teren, tym koła powinny być większe – do 28 cali, czyli takich, jak mają rowery górskie. Musimy się jednak liczyć z trudnościami w zakupie, bo ze względu na niewielkie zainteresowanie oferta hulajnóg dla dorosłych w Polsce jest niewielka. Szukać ich należy w sklepach rowerowych oraz takich firmach, które produkują lub sprowadzają sprzęt do psich zaprzęgów. Ceny od kilkuset do półtora tysiąca złotych.

Otrzymujesz tę wiadomość ponieważ Twój adres został zapisany w naszej bazie osób zainteresowanych informacjami z Wydawnictwa Zwierciadło. aby nie otrzymywać wiadomości z grupy mailingowej Zwierciadlo.pl, wypisz się z niej, odwiedzając ten link