Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
26 czerwca 2012 in Joga i sport by redakcja

Jak najszybciej spalić kalorie?

Nie od dziś wiadomo, że czekolada poprawia nastrój. Uwaga: zasada działa, jeśli potem nie będziemy się zamartwiać zjedzonymi kaloriami. Tym bardziej, że przez godzinę ćwiczeń możesz je spalić w całości.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Oto kilka aktywności fizycznych, przy których spalisz kilkaset kalorii przez godzinę

Pływanie w płetwach

Im częściej będziemy zmieniać styl (żabka, kraul, motylek, pływanie na plecach) i im energiczniej będziemy się ruszać, tym więcej kalorii spalimy. Pośladom posłuży pływanie w płetwach (zginamy lekko nogi w kolanach i uruchamiamy biodra).

Ile kalorii spalisz? ok. 500 kcal

Body combat

To mieszanina ciosów boksu, karate I gimnastyki. Przy dźwiękach głośnej muzyki atakujesz (kopiąc i uderzając pieścią) niewidzialnego przeciwnika. Modelujesz mięśnie klatki piersiowej i brzucha,  a przy tym wyrzucasz z siebie cały stres.

Ile kalorii spalisz? ok. 350-400 kcal  

Skakanie na skakance

Skakanka, znana z dziewczyńskich zabawa na podwórku, wkracza do świata fitnessu. Skakanie na skakance nie tylko zabija kalorie, ale także poprawia ogólną koordynację ruchową, działo antycelulitowo i wzmacnia układ krwionośny.

Ile kalorii spalisz? ok. 550 kcal

Spinning

Ćwiczenia na rowerze stacjonarnym w klubie nie przypominają rekreacyjnej jazdy na rowerku przed telewizorem. Spinning polega na pedałowaniu w rytm muzyki, w zmiennym tempie (przyspieszając i hamując zgodnie z tempem nadanym przez instruktora), wraz z ćwiczeniami dodatkowymi obok roweru.  Pomaga wymodelować nogi, pośladki, mięśnie brzucha, ale też zwiększa ogólną wydolność organizmu. Sesja nie powinna trwać więcej niż 45 min, żeby nie przeciążyć stawów.

Ile kalorii spalisz? ok. 700 kcal

Body pump

Ćwiczenia gimnastyczne  z użyciem sztangi. Zajęcia mogą się wydawać statyczne, ale pozwalają wymodelować uda, mięśnie brzucha i klatki pierściowej. I wzmacniają ręce, w tym tak triceps, co chroni przed „powiewającymi firankami”

 Ile kalorii spalisz? ok. 700 kcal


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI