Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

sport_to_zdrowie
22 sierpnia 2011 in Joga i sport by Agata Berndt

Sport to zdrowie

Wysiłek fizyczny jest jednym z naszych największych sprzymierzeńców w walce z chorobami układu krążenia i cukrzycą typu II. Regularne ćwiczenia obniżają ciśnienie krwi, wzmacniają serce i redukują poziom cholesterolu. Nie można zapomnieć też o roli rekreacji ruchowej w walce z nadwagą, która, nie ukrywajmy, może stać się naszym cichym zabójcą.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Schorzenia związane z dysfunkcją układu kostno-szkieletowego to jedne z najczęstszych współczesnych problemów cywilizacyjnych. Jest to bezpośrednio związane z siedzącym trybem życia i brakiem ruchu. Aby uniknąć osteoporozy, zwyrodnień stawów, stanów zapalnych oraz zmniejszyć ryzyko kontuzji, musisz utrzymywać mięśnie i kości w odpowiedniej formie. A na pewno nie dokonasz tego, siedząc przy biurku lub na kanapie.

Trening to również dobra metoda dla wszystkich tych, którzy cierpią na migreny. Badania wykazały, że utrzymywanie podwyższonego tętna nawet przez 20 minut dziennie sprawia, że migreny są rzadsze i mniej intensywne. Podczas wysiłku fizycznego krew krąży szybciej i jest bardziej nasycona tlenem, a bóle głowy mają bezpośredni związek z ukrwieniem i odpowiednim dotlenieniem mózgu.

Badania dowiodły również, że osoby w dobrej formie fizycznej mają bardziej udane życie seksualne. Wysiłek zwiększa wydzielanie testosteronu, a to powoduje większą ochotę na sex. U panów ruch zapobiega impotencji (znowu kwestie dotlenienia), a u pań zwiększa doznania poprzez m.in. wzmocnienie mięśni dna miednicy.

Dlatego najlepiej zrobisz, jeśli po przeczytaniu tego tekstu od razu wstaniesz od biurka i przynajmniej pójdziesz na długi spacer, a zamiast windy użyjesz schodów. Będzie to piękny początek nowego, rozruszanego życia.

Potrzebujesz więcej motywacji by zacząć ćwiczyć? – Zajrzyj na www.sinnet.pl

 


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI