Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

26 kwietnia 2012 in Joga i sport by redakcja

Typ sylwetki a ćwiczenia

Niektóre z nas najszybciej tyją w pasie, inne w biodrach. Wpływa na to typ sylwetki, którym obdarzyła nas natura. Nie możemy zmienić genów, ale odpowiednie ćwiczenia pozwolą wyeksponować atuty.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

123rf.com

Zobacz, jakie ćwiczenia są najlepsze dla ciebie:

  • Tuba – męska sylwetka, barki, talia i biodra podobnej szerokości. Wskazane: wiosła i pływanie, żeby wzmocnić klatkę piersiową i wymodelują kształty.
  • Jabłko – sylwetka zaokrąglona, szerokie barki i duży biust, wcięcie w talii uzależnione od umięśnienia brzucha i okrągłe biodra. Wskazane: rower terenowy, aerobic i jogging, żeby wyszczuplić całą figurę.
  • Klepsydra –  sylwetka klasycznie kobieca, barki i biodra podobnej szerokości, wąska talia. Wskazane: fitness i marsze, żeby wypracować mięśnie brzucha i pośladków.
  • Gruszka –   typ sylwetki historycznie kojarzony z płodnością ze względu na szeroką miednicę, wąskie barki, biodra i pośladki masywne. Wskazane: taniec, rolki i pływanie, żeby wyszczuplić okolice bioder i pośladków i zaznaczyć różnice między tymi partiami.

Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI