Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Kilka kroków, by poczuć się dobrze w ciele

fot.123rf
2 maja 2016 in Zdrowie by Renata Mazurowska
Ciało manifestuje nie tylko naszą urodę i kondycję, ale i stan zdrowia. Warto zastosować kilka zasad, które pozwolą nam lepiej o nie dbać.

Nie jedz w pośpiechu. Znajdź co najmniej 30–45 min na ciepły posiłek w środku dnia (nigdy nie jedz na stojąco).

Kładź się spać przed północą. Organizm wydziela wtedy najwięcej tzw. hormonów wzrostu, które regulują procesy głębokiej regeneracji tkanek i komórek. Nie czytaj przed snem z monitora tabletu czy komórki, bo to zaburza zasypianie.

Słuchaj ciała. Zwłaszcza w czasie weekendów i świąt. Pozwalaj mu robić wtedy to, na co ma ochotę.

Naucz się oddychać. Kilka, kilkanaście głębokich oddechów codziennie dotlenia organizm, reguluje metabolizm, głęboko odżywia komórki.

Śmiej się i tańcz. Znajduj powody do radości, oglądaj komedie, słuchaj żartów i nie traktuj wszystkiego zbyt serio. Pozwalaj sobie na proste, radosne zabawy z dziećmi.

Stosuj techniki relaksacyjne. Podaruj sobie codziennie 15–30 min na co najmniej jedną z tych czynności: kąpiel, masaż, lekkie ćwiczenia fizyczne, spacer, oddychanie, słuchanie muzyki relaksacyjnej, aromaterapia, taniec albo innej, ulubionej przez ciebie – i zatop się w tej czynności w 100 procentach.

Bądź dla siebie dobra i wyrozumiała. Bez wyrzutów sumienia.


Uwaga konkurs! Przywróć młody wygląd na dłużej – wygraj zabieg preparatem Facetem w klinice Estetica Nova!

Atrakcyjna, młodo wyglądająca twarz to pragnienie większości z nas. Szeroki wybór oferty zabiegów anti-aging sprawia, że coraz więcej kobiet korzysta z możliwości niechirurgicznego poprawienia urody, ...

Konkurs z okazji Dnia Matki: Ministerstwo Dobrego Mydła

Każdego dnia, kiedy otwieramy naszą małą pracownię, myślimy nie tylko o tym, co danego dnia mamy do zrobienia, ale i o produktach, które jeszcze nie ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI