Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
2 maja 2016 in Zdrowie by Renata Mazurowska

Kilka kroków, by poczuć się dobrze w ciele

Ciało manifestuje nie tylko naszą urodę i kondycję, ale i stan zdrowia. Warto zastosować kilka zasad, które pozwolą nam lepiej o nie dbać.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Nie jedz w pośpiechu. Znajdź co najmniej 30–45 min na ciepły posiłek w środku dnia (nigdy nie jedz na stojąco).

Kładź się spać przed północą. Organizm wydziela wtedy najwięcej tzw. hormonów wzrostu, które regulują procesy głębokiej regeneracji tkanek i komórek. Nie czytaj przed snem z monitora tabletu czy komórki, bo to zaburza zasypianie.

Słuchaj ciała. Zwłaszcza w czasie weekendów i świąt. Pozwalaj mu robić wtedy to, na co ma ochotę.

Naucz się oddychać. Kilka, kilkanaście głębokich oddechów codziennie dotlenia organizm, reguluje metabolizm, głęboko odżywia komórki.

Śmiej się i tańcz. Znajduj powody do radości, oglądaj komedie, słuchaj żartów i nie traktuj wszystkiego zbyt serio. Pozwalaj sobie na proste, radosne zabawy z dziećmi.

Stosuj techniki relaksacyjne. Podaruj sobie codziennie 15–30 min na co najmniej jedną z tych czynności: kąpiel, masaż, lekkie ćwiczenia fizyczne, spacer, oddychanie, słuchanie muzyki relaksacyjnej, aromaterapia, taniec albo innej, ulubionej przez ciebie – i zatop się w tej czynności w 100 procentach.

Bądź dla siebie dobra i wyrozumiała. Bez wyrzutów sumienia.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI