Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

zagrożenia żywieniowe dla serca
19 kwietnia 2016 in Kocham nie truję by redakcja

Jedzenie ku pokrzepieniu serc

Czego ludzie boją się najbardziej? Śmierci. Wydaje się być czymś na co zupełnie nie mamy wpływu. Sądzimy, że jej nadejście zależy od genów lub od ślepego losu.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Dieta roślinna w profilaktyce chorób układu sercowo-naczyniowego

Czego ludzie boją się najbardziej? Śmierci. Wydaje się być czymś na co zupełnie nie mamy wpływu. Sądzimy, że jej nadejście zależy od genów lub od ślepego losu. Kiedy zdrowie zaczyna szwankować, nasze życie spoczywa w rękach lekarza. Czy aby na pewno musi tak być? Odkrycia medyczne, których dokonano w ciągu ostatnich dekad, mogą zrewolucjonizować dotychczasową opiekę zdrowotną . Pokazują, że dieta oparta na pełnowartościowych produktach roślinnych może być kluczem do proaktywnego leczenia wielu chorób. Okazuje się, że geny ładują broń, ale to dieta i styl życia pociągają za spust.

Oto najczęstsze przyczyny śmierci na świecie wg WHO (2012) [1]:

  1. Choroba niedokrwienna serca
  2. Udar
  3. Przewlekła obturacyjna choroba płuc
  4. Zakażenia dolnych dróg oddechowych
  5. Nowotwory płuc, tchawicy i oskrzeli

Jak widać wciąż na czarnej liście przyczyn śmierci pierwsze miejsca zajmują choroby układu sercowo- naczyniowego. Według danych GUS w naszym kraju sytuacja wygląda podobnie [2]. Oto pierwsza trójka zabójców:

  1. Choroby układu krążenia
  2. Nowotwory złośliwe
  3. Urazy oraz zatrucia

Zapobieganie i odwracanie chorób za pomocą noża i widelca

Dziś dzięki badaniom niektórych postępowych lekarzy i naukowców, wiemy, że sposób odżywiania może zapobiegać chorobom, a nawet odwracać ich przebieg. Odnotowali oni liczne przypadki pacjentów, którzy powrócili do zdrowia dzięki zmianie diety. Ich badania otworzyły drogę dla nowych metod leczenia chorób przewlekłych, nie za pomocą pigułki i skalpela, a za pomocą noża i widelca.

Jednym z takich lekarzy jest dr T.Colin Campbell, autor książki „Nowoczesne zasady odżywiania”. Dr Campbell zestawił sposób odżywiania mieszkańców Stanów Zjednoczonych, prezentujących model diety tradycyjnej (zachodniej), opartej na wysoko przetworzonych produktach i dużej ilości białka zwierzęcego, z mieszkańcami wiejskich rejonów Chin, którzy jedzą głównie produkty roślinne, nieprzetworzone. Tzw. China Study ukazuje, w jaki sposób zachodnie nawyki żywieniowe i styl życia wpływają na rozwój chorób cywilizacyjnych, inaczej zwanych chorobami dobrobytu (nowotwory, cukrzyca, choroby serca).
W prestiżowej klinice w Cleveland, dr Caldwel Esselstyn za pomocą diety opartej na pełnowartościowych produktach pochodzenia roślinnego odwrócił chorobę serca w zaawansowanym stadium u pacjentów, którym kardiolodzy nie dawali już żadnych szans na przeżycie.

Strony: 1 2 3


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI