Jesienią postaw na detoks!


Czy wiesz, że w ciągu zaledwie sześciu ostatnich miesięcy spożyłeś wraz z żywnością ok. 3,5 kg dodatków chemicznych (konserwantów, barwników, zagęstników, substancji wzmacniających smak i zapach, metali ciężkich, pestycydów, leków)?

A to jeszcze nie koniec! Każdego dnia Twój organizm narażony jest na kontakt z toksynami pochodzącymi ze środowiska (z powietrza, wody i gleby). Część z nich powstaje też w Twoim organizmie w wyniku reakcji chemicznych i procesów metabolicznych, np. rozpadu komórek tłuszczowych. Nic dziwnego, że czasem brak Ci sił, a patrząc w lustro, załamujesz ręce.

reklama

Toksyny-źródło problemu

W XXI wieku naturalne zdolności przystosowawcze naszego organizmu już nie wystarczają, żeby skutecznie bronić się przed negatywnym oddziaływaniem środowiska czy wysoko przetworzonej żywności. Żyjemy w świecie pełnym zanieczyszczeń, które – czy chcemy, czy nie – gromadzą się z czasem także w naszym ciele. Dostarczamy organizmowi tak dużych ilości szkodliwych składników, że nie jest on sam w stanie ich wydalić. Zanieczyszczone środowisko, nieodpowiednia dieta, używki, a także leki osłabiają naturalne zdolności organizmu do eliminowania toksyn.

Jednym z organów, który szczególnie na tym cierpi, jest wątroba – główne centrum odtruwania organizmu. Kiedy przestaje ona prawidłowo funkcjonować, toksyczne produkty przemiany materii zaczynają wraz z krwią krążyć po ustroju, dostając się do wszelkich organów, w których – niestety – mogą się gromadzić, obciążając wszystkie tkanki ciała. Zaczynamy chorować, bo nasz układ odpornościowy nie radzi sobie z nagromadzonymi toksynami. Brakuje nam składników odżywczych, bo pełna zbędnych, szkodliwych substancji krew nie jest w stanie ich przetransportować. Odczuwamy wtedy pogorszenie samopoczucia i zapadamy na różne przewlekłe dolegliwości, zwane chorobami cywilizacyjnymi. W dodatku nasze zatrute ciało starzeje się znacznie szybciej i w coraz młodszym wieku skazani jesteśmy na lekarzy, leki i cierpienie. Aby temu zapobiec, musimy pomóc naszemu organizmowi w procesie oczyszczania.