KONKURS DULCOBIS. Jak unikać zaparć podczas świąt Wielkanocnych? – rozstrzygnięty

Kto w przeszłości cierpiał na zaparcia wie, że mogą one być źródłem dyskomfortu i frustracji. Problem ten dotyka w pewnym momencie życia niemal każdego. Ich pojawienie się może wynikać z wielu czynników, np. diety ubogiej w błonnik, braku wysiłku fizycznego, błędów dietetycznych – np. spożywania obfitych, bogatych w węglowodany lub tłustych posiłków, napięcia i stresu towarzyszącego na co dzień, jak również niektórych schorzeń. Zmiana strefy czasowej oraz przebywanie kilka godzin w tej samej pozycji, gdy jesteśmy w podróży, również nie pozostają obojętne dla prawidłowej pracy naszych jelit.
Wydaje się zatem, że jednym z pierwszych sposobów na radzenie sobie z tym problemem jest zmiana stylu życia i odżywiania się. Modyfikujemy dietę – jemy mniejsze porcie, jemy owoce świeże i suszone, regularnie ćwiczymy, pijemy wodę „litrami”, a mimo to nic nie pomaga! Co wówczas?

reklama

Z doraźną pomocą przyjść nam może lek Dulcobis. Aktywizuje on perystaltykę jelit i zwiększa ilość wody w jelicie grubym, dzięki czemu ułatwia wypróżnianie się. Co ważne, jego efekt jest przewidywalny – zaczyna działać po 6-12 godzinach – po zażyciu wieczorem, rano przynosi ulgę. Te niewielkie tabletki dzięki otoczce dojelitowej nie rozpuszczają się w żołądku i jelicie cienkim, dzięki czemu pełna dawka składnika aktywnego dociera do jelita grubego i tam zostaje uwolniona. Działa więc w miejscu, gdzie jest potrzebna.

Dulcobis, 5 mg, (Bisacodylum), tabletki dojelitowe.

Wskazania do stosowania: Krótkotrwałe, objawowe leczenie zaparć. W przygotowaniu do badań diagnostycznych, w leczeniu przed i pooperacyjnym, w stanach wymagających ułatwienia defekacji. Przeciwwskazania: Dulcobis jest przeciwwskazany u pacjentów z niedrożnością jelit, z ostrymi stanami w jamie brzusznej, w tym z zapaleniem wyrostka robaczkowego, ostrymi chorobami zapalnymi jelit oraz z silnymi bólami brzucha z towarzyszącymi mdłościami i wymiotami, które mogą być objawem poważnych chorób. Dulcobis jest również przeciwwskazany w stanach ciężkiego odwodnienia oraz u pacjentów ze znaną nadwrażliwością na bisakodyl lub jakikolwiek inny składnik produktu. W przypadku rzadkich chorób genetycznych, w których występuje nietolerancja składnika pomocniczego produktu, stosowanie produktu jest przeciwwskazane. Podmiot odpowiedzialny: Boehringer Ingelheim International GmbH, Binger Strasse 173, D-55216 Ingelheim/Rhein, Niemcy. Numer pozwolenia na dopuszczenie do obrotu: 18720, wydane przez URPLWMiPB.
Numer ewidencyjny: DULC/25/10/2014

Cena rekomendowana: 20 tabletek – 7,50 pln; 40 tabletek – 13,50 pln

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Więcej informacji na stronie: www.stopzaparciom.pl

Zapraszamy do udziału w konkursie!

Do wygrania 10 zestawów bukietów tulipanów, które ozdobią każdy wiosenny stół oraz stylowa kosmetyczka Batycki.

Napisz w 2-3 zdaniach, jakich zasad odżywiania przestrzegasz, aby nie dopuścić do zaparć podczas świąt Wielkanocnych?

Najciekawsze wypowiedzi nagrodzimy.

1. Wyślij odpowiedź na adres konkurs.portal@zwierciadlo.pl
2. Na odpowiedzi czekamy w terminie: 24.03 – 07.04.2015
3. Biorąc udział w konkursie, akceptujesz regulamin
4. Nagrody trafią do autorów 10 najbardziej przekonujących odpowiedzi
5. Nagroda: zestaw składający się z bukietu tulipanów wykonanych z bawełnianych tkanin oraz skórzana kosmetyczka Batycki. Bukiet składa się z 6 tulipanów, które mają około 33 cm długości, skórzana kosmetyczka Batycki, sygnowana bursztynem i zamykana na zamek.

Lista zwycięzców:

1. Sylwia Pulnar
2. Katarzyna Łuczak
3. Jadwiga Woźnik
4. Damian Król
5. Iza Bogdan
6. joannasokolowska
7. Aleksandra Filipowska
8. Ewa Leśniewska
9. Małgorzata Borowska
10. Viola Wakuła