Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

3655323_m
27 sierpnia 2015 in Zdrowie by Marta Sadkowska

Masaż Ma-uri: dla ciała i emocji

Sesje masażu Ma-uri przynoszą nie tylko ulgę zmęczonym mięśniom, ale pozwalają na transformację emocjonalną. Jak to działa, opowiada Monika Wiktorow, certyfikowany praktyk tej metody.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Każdy masaż rozluźnia ciało i daje ukojenie zmysłom, ale Ma-uri jest wyjątkowy. Jest czymś więcej niż tylko pracą z ciałem fizycznym, bo pochodzącą z Polinezji holistyczną sztuką uzdrawiania ciała, połączeniem nauk Huny, tańców, medytacji i sesji Bodywork. To cały system pracy ze świadomością, który pozwala na zmianę perspektywy widzenia świata, odróżniania tego, co podpowiada nam ego, a co intuicja. Wpływa niezwykle kojąco na system nerwowy, zapewnia lepszą koordynację półkul mózgowych. Pozwala uwolnić ciało z toksyn, napięć, stresu i lęku oraz wyzwolić umysł od niekorzystnych przekonań, w efekcie pozwala powrócić do stanu naturalnej witalności.

Jest bardzo pomocny w stanach obniżonego nastroju, przewlekłego zmęczenia, niepokoju. Przynosi też dobre efekty jako wsparcie w leczeniu depresji czy nerwicy.

Wybierz się na sesjsę

– Celem sesji MA-URI Bodywork, jest osiągnięcie harmonii na różnych poziomach: fizycznym, mentalnym, emocjonalnym i duchowym – mówi Monika Wiktorow, certyfikowany praktyk Ma-uri. – Na poziomie fizycznym masaż wpływa korzystnie na poprawę krążenia krwi i limfy, reguluje poziom hormonów i procesy przemiany materii. Podnosi odporność organizmu, zwiększa elastyczność mięśni, ruchomość stawów, obniża lekko podwyższone ciśnienie krwi, łagodzi zaburzenia poziomu cholesterolu i cukru. Szczególnie polecany jest przy przewlekłych bólach mięśniowych, nerwobólach, migrenach, bólach pleców i brzucha, które mają często podłoże emocjonalne – uwięziony w ciele żal, lęk, złość, bo każde napięcie psychiczne zostawia ślad w ciele.

Do Moniki Wiktorow trafiają osoby, które szukają wsparcia dla swojej terapii lub po prostu ukojenia. Mogą podczas sesji poczuć harmonię pomiędzy ciałem i głową, usłyszeć potrzeby ciała, skonfrontować się z marzeniami, których boją się ujawnić światu. Często przyczyną stresu jest praca: jej nadmiar lub brak. – Lepsze efekty obserwuję w przypadku osób, które straciły pracę lub chcą ją znaleźć, bo są zdeterminowane i mniej boją się zmian w życiu – mówi Monika Wiktorow. – Czasem wystarczy jedna lub dwie sesje z wyraźną intencją zmiany. Miałam osoby, które znalazły pracę w ciągu tygodnia! Dla mnie jest to zawsze zaskakujące, jaką siłę może mieć intencja, w którą się wierzy.

Moc masażu dobiera do konkretnej osoby. W zależności od indywidualnych potrzeb, może być on mocny, dynamiczny, poruszający głębokie struktury w ciele lub relaksujący, wyciszający. Po sesji pacjent odczuwa przypływ energii do działania lub przeciwnie – wyciszenie, uspokojenie, stan medytacyjny. Niektóre osoby w trakcie masażu nawet zasypiają. Następuje moment samouzdrawiania, bo według filozofii Ma-uri rolą praktyka jest docieranie do ukrytej, wewnętrznej wiedzy ciała, którą trzeba pobudzić.

Strony: 1 2


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI