Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Mniej mięsa, więcej warzyw w zdrowej diecie

123rf.com
19 marca 2017 in Zdrowie by redakcja
„Międzynarodowy dzień bez mięsa” jest obchodzony 20 marca, czyli tuż przed nadejściem wiosny. Idea świętowania dnia bez mięsa powstała w 1985 r., a jej celem jest propagowanie zdrowej, opartej na warzywach, owocach i zbożach,  diety.

Wiosna to idealny czas na zmianę nawyków żywieniowych. W sklepach pojawi się więcej warzyw, a ich ceny będą spadać. Wystarczy odrobina kreatywności, by ciężkie dania, które chętnie jemy zimą, zastąpić lżejszymi wersjami bez mięsa. Międzynarodowy dzień bez mięsa to świetny pretekst do rozpoczęcia zmian w diecie i rozważenia wprowadzenia bezmięsnych dni raz lub kilka razy w tygodniu, czyli do przejścia na fleksitarianizm.  Dzięki niedużej zmianie  możemy poczuć się lżej i być zdrowsi.

Ratatouille zastąpi gulasz, a sałatka z dodatkiem wegetariańskiej wędliny będzie świetna na wiosenny lunch. W sklepach można już dostać produkty, która smakują jak mięsne odpowiedni. „Ale w składzie nie znajduje się ani jeden gram mięsa“, wyjaśnia Marta Manys, ekspert marki VeggieDay. Produkty są skierowane nie tylko do wegatarian i  fleksitarian, ale również do osób, które szukają urozmaicenia w diecie.  Wielu z nas trudno wyobrazić sobie kanapkę bez plasterka wędliny –  po prostu lubią smak i aromat mięsa, ale zarazem szukają alternatywy żywieniowej, wiedząc, że warzywa korzystnie wpływa na nasze zdrowie, samopoczucie i wygląd.


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI