Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
14 lipca 2015 in Zdrowie by redakcja

Najlepsze sporty na lato

Szkoda lata na zamykanie się w dusznych salach sportowych i siłowniach. Oto 5 sportów, które można uprawiać w plenerze. Efektem będzie lepsza kondycja i niższa waga.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Pływanie

W czasie jednej godziny pływania można spalić ok 500-700 kcal. W zależności od stylu pływanie wyrabia różne partie ciała:

  • kraul rozwija ręce i klatkę piersiową;
  • styl grzbietowy jest dobry dla pleców i modeluje tricepsy;
  • motylek rzeźbi ramiona i także mięśnie grzbietu;
  • styl klasyczny, czyli popularna „żabka” buduje mięśnie nóg.

Marsz

Marsz nie ma najlepszego PR – kojarzy się aktywnością dla staruszków, ale w rzeczywistości to bardzo zdrowa, ogólnorozwojowa aktywność, która pozwala spalić ok 400 kcal na godzinę. Pod warunkiem oczywiście, że nie będzie uprawiana w żółwim tempie, lecz z prędkością 5 km na godzinę. Żeby dodatkowo wzmocnić i rzeźbić mięśnie nóg, warto maszerować w urozmaiconym terenie: chodzić pod górkę, wchodzić po schodach.

Jazda na rowerze

W  ciągu ostatnich lat zainteresowanie jazdą na rowerze bardzo wzrosło. Coraz więcej osób w ten sposób przemieszcza się na co dzień po mieście. To bardzo zdrowy trend i skuteczny w walce o szczupłą sylwetkę. Pozwala spalić do 750 kcal na godzinę, modeluje mięśnie nóg i jest bezpieczny dla stawów kolanowych, które z wiekiem stają się coraz bardziej delikatne.

Wspinaczka

W wielu miastach Polski powstają nowe hale wspinaczkowe. Dobre ścianki są w wielu gminnych ośrodkach sportu i rekreacji. Ale prawdziwa mekka polskich wspinaczy to Jura Krakowska-Częstochowska. Jeśli tylko nie cierpisz na lęk przestrzeni, spróbuj wspinaczki. Możesz zacząć od parku linowego albo ścianek, które rozstawiane są w wielu miejscowościach letniskowych. Ten sport pozwala  rozwinąć mięśnie rąk i grzbietu oraz bardzo dobrze wpływa na ogólną sprawność. W ciągu godziny możesz spalić do 600 kcal, a poziom trudności tras wybierasz zależnie od umiejętności i indywidualnej potrzeby ryzyka.

Skakanie na skakance

Kojarzone z zabawą dla dzieci, w sporcie zawodowym wykorzystywane jest zwłaszcza przez bokserów do szybkiej utraty mas przy ważeniu przed walką. Nic dziwnego, ponieważ pozwala spalić od 700 do 850 kcal przez godzinę i angażuje wszystkie mięśnie. To bardzo demokratyczna aktywność, wystarczy skakanka i dość miejsca, żeby nie zaczepiać linką o przedmioty wokół ani nie musieć nienaturalnie ograniczać ruchów.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI