Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
7 marca 2016 in Zdrowie by redakcja

Nie podążaj ślepo za modami dietetycznymi

Co sezon pojawiają się nowe pomysły i diety-cud, poparte mniej lub bardziej przełomowymi badaniami. Jak odnaleźć się w gąszczu zaleceń dietetycznych i zmiennych trendów żywieniowych?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Nie powinniśmy bez refleksji podążać za wszystkimi nowymi trendami w odżywianiu i eksperymentować z różnymi modnymi produktami. Prawidłowa dieta może być prosta i skuteczna. Przede wszystkim należy skupić się na prawidłowych nawykach żywieniowych, ograniczeniu spożycia mięsa oraz diecie bogatej w warzywa, owoce i soki, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu i powinny stanowić podstawę codziennego jadłospisu. Warto także pamiętać, że tylko trwała zmiana nawyków żywieniowych pozwoli cieszyć się lepszym samopoczuciem na długo.

„Wiedza o żywieniu człowieka rozwija się niezwykle dynamicznie. Nie musimy jednak posiadać doktoratu z dietetyki, aby prawidłowo się odżywiać. Planowanie zakupów, jedzenie powoli, gotowanie potraw w domu, różnorodna i urozmaicona dieta, jedzenie do każdego posiłku warzyw i owoców czy wypijanie szklanki soku w ciągu dnia to przykłady prostych rad, które łatwo wprowadzić w życie i które mają potwierdzony pozytywny wpływ na nasze samopoczucie”, mówi Zuzanna Antecka, specjalistka ds. żywienia.

Warzywa i owoce powinny być nieodłącznym elementem każdej prawidłowej i dobrze zbilansowanej diety. Zgodnie z ostatnimi zaleceniami Instytutu Żywności i Żywienia można je jeść praktycznie bezkarnie – im więcej, tym lepiej dla naszego samopoczucia. Powinniśmy spożywać 400 g do 700 g warzyw i owoców dziennie w co najmniej 5 porcjach, ponieważ zapewniają one organizmowi odpowiednią dawkę witamin, antyoksydantów, składników mineralnych i wartości odżywczych.

Doskonałym sposobem na uzupełnienie diety w warzywa oraz owoce są soki i musy, które mogą stanowić dodatek do pożywnego posiłku lub samodzielną przekąskę w ciągu dnia. Soki i musy są ważnym elementem prawidłowej, zbilansowanej diety i dostarczają – praktycznie tak samo jak warzywa czy owoce, z których zostały wykonane – cennych witamin, minerałów i wartości odżywczych. To ważne szczególnie zimą, kiedy świeże i pełnowartościowe owoce oraz warzywa są znacznie trudniej dostępne.

„100% soki i musy to produkty w pełni naturalne. Zgodnie z prawem nie wolno do nich dodawać żadnych dodatków: aromatów, barwników, konserwantów i cukrów. Z powodzeniem szklanka 100% soku lub saszetka musu może zastąpić nam jedną z 5 zalecanych porcji warzyw i owoców dziennie”, potwierdza ekspert.

na podst. mat. kampanii „Soki i musy – witaminy w wygodnej formie”


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI