Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
28 listopada 2011 in Porady by redakcja-2

Ćwiczenia na bezsenność

Naukowcy z Oregon State University odkryli, że ćwiczenia fizyczne sprawiają że lepiej śpimy a w dzień efektywniej funkcjonujemy.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Badacze poddali próbie ponad 2600 kobiet i mężczyzn w wieku od 18 do 85 lat. Odkryli, że 150 minut ćwiczeń (od natężenia umiarkowanego do bardzo wydatkującego energię) o 65 proc. poprawia jakość snu.

– Są to ważne wyniki, ponieważ około 40 proc. dorosłych Amerykanów ma problemy z zasypianiem lub sennością w ciągu dnia – mówi Brad Cardinal, jeden z autorów badania. – Zbadaliśmy zwłaszcza aktywności fizyczne, które wpływają na układ krążenia. Wyniki skłaniają nas do wyciągnięcia wniosku, że aktywność fizyczna może być alternatywą dla leczenia farmaceutycznego bezsenności. Aż u 68 proc. badanych, którzy regularnie ćwiczyli, ustąpiły skurcze nóg podczas snu.

Okazało się, że ćwiczenia wpływają też pozytywnie na trudności z koncentracją, bo u 45 proc. badanych nastąpiła poprawa. – Systematyczna aktywność fizyczna wpływa na wydajność w pracy oraz na naukę u studentów – powiedział Paul Loprinzi, główny autor badania. – Być może łatwiej jest, gdy jesteś zmęczony, iść spać a nie na trening, jednak długoterminowo ta trudna decyzja o ćwiczeniach jest zdrowsza.

Badania zostaną opublikowane w grudniowym wydaniu czasopisma Mental Health and Physical Activity.

Źródło: Oregon State University


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI