Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
31 stycznia 2012 in Porady by redakcja-2

Dlaczego kobiety powinny jeść fasolę?

Ziarna fasoli są bogatym źródłem kwasu foliowego, błonnika, białka, żelaza, magnezu i potasu. A to wiąże się z tym, że jedząc fasolę zmniejszamy ryzyko zachorowania na cukrzycę, nadciśnienie tętnicze i raka piersi.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Fasola dostarcza najlepiej przyswajalnego błonnika ze wszystkich produktów żywnościowych. Dzięki temu reguluje trawienie, obniża zły cholesterol, pomaga kontrolować wagę i ma działanie zapobiegawcze na cukrzycę i choroby serca. Zachorowania kobiet na choroby serca znacznie wzrastają z menopauzą.

Potas, a znajdziemy go w dużej ilości właśnie w fasoli, wpływa na wytrzymałość kości, funkcjonowanie mięśni i nerwów. Badania wykazały pozytywny związek między obecnością w diecie potasu a gęstością kości u kobiet przed-, około- i pomenopauzalnym wieku. Stąd wniosek, że spożycie fasoli pomaga w zapobieganiu osteoporozie u kobiet. Inne badania wskazały, że potas wpływa na obniżenie ryzyka kamicy nerkowej.

Tryptofan jest dla kobiet niezbędnym aminokwasem z kilku ważnych powodów. Potrafi na przykład podnosić poziom serotoniny w mózgu. Z tego powodu fasola poprawia sen oraz podnosi nastrój.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI