Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety
123rf.com
123rf.com

Postaw na oczyszczanie!

Nic nie jest w stanie powstrzymac procesów starzenia, ale regularne zabiegi wspomagające detoksykacje mogą je opóźniać.

Detoks, czyli odtruwanie organizmu, to proces, którego celem jest wydalenie szkodliwych substancji utrudniajacych cykliczna regeneracje narzadów naszego ciała. Wszystkie narządy zbudowane są z miliardów maleńkich komórek, które sie odbudowują i dzielą, do czego potrzebuja tlenu i substancji odzywczych. Jednak w tych procesach metabolicznych powstają tez substancje odpadowe, które trzeba odprowadzić na zewnatrz komórki.

Nasz organizm jest doskonale przygotowany do samoistnego odtruwania. Watroba, nerki, skóra i płuca systematycznie usuwają z krwiobiegu substancje trujace, które spożywamy wraz z żywnoscią lub które wyprodukował sam organizm. Są one wydalane poprzez jelito grube, układ moczowy i oddechowy oraz przez skóre wraz z potem. Dlaczego musimy wspomagać te narządy? W ciągu ostatniego stulecia zasadniczo zmienił się sposób odżywiania. W codziennym jadłospisie pojawiły sie wysoko przetworzone pokarmy, takie jak cukier czy biała maka. Nagminnie spożywamy potrawy poddane przemysłowej obróbce z dodatkiem licznych substancji konserwujacych, spulchniajacych, barwiacych, naszpikowane pestycydami, antybiotykami, sztucznymi hormonami wzrostu i sterydami.

Powszechnie stosowane antybiotyki doprowadziły do wykształcenia sie niezwykle odpornych i zjadliwych szczepów bakteryjnych. Osłabiony organizm nie jest w stanie ochronić sie przed inwazja grzybów i pleśni atakujacych nasze jelita. Styl życia, ciągły pośpiech, stres i brak ruchu sprzyjają przenoszeniu infekcji wirusowych oraz różnym dysfunkcjom pasażu jelitowego. Do tego dochodzą aplikowane nam od dzieciństwa leki, zabójcze dioksyny, zatrute powietrze i woda. W dzisiejszych czasach terapie detoksykacyjne są potrzebne bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. W wielu przypadkach
systematyczna detoksykacja może zapobiec przewlekłej chorobie oraz skutecznie wspomagać leczenie, jeżeli schorzenie już wystąpiło. Oczywiście, w przypadku osób poddanych leczeniu wszelkie działania wspomagające procesy detoksykacji powinny być realizowane pod opieką lekarza specjalisty. Są takie sytuacje, kiedy odtruwanie i zmiana stylu życia przejawiająca się wiekszą troska o to, co wkładamy do ust, mogą dosłownie przedłużyć życie – na przykład osoby chore na raka, które nie przywiązują wagi do trybu życia, mają mniejsze szanse na wyleczenie, a wręcz przeciwnie – zwiekszają ryzyko rozwoju lub nawrotu choroby. Detoksykacja stała sie sposobem na zdrowe i długie życie
dla wielu ludzi szukających recepty na przeciwdziałanie destrukcyjnym wpływom cywilizacji.

Strony: 1 2

Katarzyna Montgomery
redaktor naczelna magazynu Zwierciadło


„Kochamnietruje.pl” – Twoje miejsce!

Kochane, bliskie osoby chcemy nakarmić najsmaczniej.
W „Kocham nie truję” chodzi nam tylko o to, żeby „najsmaczniej” było równie ważne jak „najzdrowiej”. I o to, żeby jedno drugiego nie wykluczało.
Wszyscy będziemy się tutaj uczyć
Kochamnietruje.pl to miejsce dla Was. Wszystkich zainteresowanych... więcej

Proponowane przepisy

POLECANE KSIĄŻKI