Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Przeciwdziałanie próchnicy zębów

redakcja
Przeciwdzialanie prochnicy
123rf.com
20 lipca 2012 in Porady by redakcja
Dbasz o zęby, szczotkujesz je, stosujesz nici, płyny do płukania ust, chodzisz na regularne kontrole, a i tak stomatolog stwierdził próchnicę? Jak dowodzą badania przeprowadzone przez Annę Nordströmz Uniwersytetu w Göteborgu w Szwecji, masowanie pastą z wysoką zawartością fluoru czterokrotnie zmniejszy ryzyko próchnicy zębów.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Masaż zębów uchroni je przed próchnicą?

Osiem lat temu na szwedzki rynek została wypuszczona nowa pasta do zębów z trzykrotnie wyższą zawartością fluoru niż normalne pasty. Dostępna bez recepty była przeznaczona dla osób szczególnie zagrożonych ryzykiem próchnicy zębów. Po kilku latach przeprowadzono pierwsze naukowe podsumowania i odkryto nową metodę czyszczenia zębów, która czterokrotnie zwiększa poziom ochrony przed próchnicą.

Masuj po obiedzie

Wolontariusze biorący udział w badaniu nie tylko czyścili zęby zwykłą pastą i tą ze zwiększoną zawartością fluoru, ale także testowali nową metodę czyszczenia zębów – tarcia pasty na ich powierzchni przy pomocy palców. Jak przekonują szwedzcy naukowcy, stosowanie tej metody raz dziennie dostarcza zębom trzeciej porcji fluoru i chroni je dodatkowo przed próchnicą.

– Osobiście podchodzę do tego z dystansem. Polacy nie nitkują zębów, szczotkują je zbyt krótko i niedokładnie. Nie sądzę, by masowanie zębów się przyjęło w naszym społeczeństwie. Jeśli jednak ktoś chce ją stosować, to najlepsza pora to między porannym a wieczornym myciem zębów, np. po obiedzie. Nie zapominajmy jednak także o tradycyjnym szczotkowaniu zębów przy pomocy szczoteczki do zębów, bo tylko tak dokładnie wyczyścimy zakamarki, do których na pewno nie dostaniemy się palcem – radzi dr n. med. Mariusz Duda, prezydent Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego, właściciel Duda Clinic w Katowicach.

Strony: 1 2


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI