Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

shutterstock
shutterstock
30 marca 2015 in Zdrowie by redakcja

Przeziębienie u kobiet w ciąży – metody leczenia

Ciąża to u kobiety stan fizjologiczny. Dziecko, którego się spodziewa, jest szczególnie wrażliwe na większość leków chemicznych przyjmowanych przez mamę, tym wrażliwsze im mniej zaawansowana jest ciąża. Do leczenia kobiet w ciąży i matek karmiących przywiązuje się więcej uwagi. Najlepiej sprawdzają się w takich sytuacjach leki naturalne – bezpieczne dla matki i dziecka.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

opracowanie lek. med. Monika Gołębiewska

Każdy lek w swojej ulotce musi zawierać informacje o potencjalnej szkodliwości, wpływie leku na kobiety w ciąży i przeciwwskazaniach, bądź środkach ostrożności podczas zażywania lekarstwa. W ciąży nie powinno się zażywać leków chemicznych, szczególnie w pierwszych miesiącach ciąży i tuż przed rozwiązaniem, a każda ordynacja leku powinna być rozważona pod kątem korzyści i potencjalnych działań szkodliwych.

Homeopatia dla ciężarnych

Leki homeopatyczne pozbawione są skutków ubocznych i tym samym nie istnieje problem działań niepożądanych u kobiety i płodu. Homeopatia stymuluje siły witalne kobiety, pobudzając układ odpornościowy.

Jakie kłopoty kobiet w ciąży rozwiązuje homeopatia?

W ciąży możemy pomagać kobiecie zgłaszającej się z wieloma problemami zdrowotnymi.

Leczenie homeopatyczne złagodzi:

  • nudności,
  • dolegliwości, związane z uciskiem na pęcherz moczowy,
  • dolegliwości związane z żylakami,
  • bóle porodowe,
  • przeziębienie, infekcje wirusowe.

Obserwacja i leki złożone

Każda kobieta powinna nauczyć się obserwować występujące u niej objawy, gdyż jest to klucz do dobrania właściwego leku homeopatycznego i tym samym do wyleczenia. Natomiast jeśli mama ma trudności w obserwacji, może posiłkować się jednym ze złożonych leków homeopatycznych, który stosowany w początkach infekcji, jak również w rozwiniętej infekcji wirusowej górnych dróg oddechowych, jest dobrym i skutecznym rozwiązaniem. Jeśli towarzyszy chorej kaszel, warto sięgnąć po syrop homeopatyczny działający w kaszlu zarówno suchym, jak i mokrym.

Co wspomaga leczenie?

Zastosowanie diety pozbawionej produktów mleka krowiego, słodyczy, sztucznie słodzonych produktów w okresie infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych wspiera funkcjonowanie układu immunologicznego, skraca czas choroby i zmniejsza zaleganie wydzieliny w drogach oddechowych.

  • Również zastosowanie imbiru może przynieść wiele korzyści. Zziębnięta przyszła mama może wymoczyć nogi w gorącej wodzie z imbirem czy zażyć imbir przy nudnościach i objawach infekcji dróg oddechowych.
  • Majeranek, tymianek w postaci naparu mogą działać przeciwwirusowo, lekko wykrztuśnie i łagodząco na kaszel.

Zawsze należy udać się do lekarza

Lekarz stosujący homeopatię, po analizie i obserwacji pacjenta, w zależności od rodzaju objawów, może zaordynować zarówno leki homeopatyczne pojedyncze, jak i złożone. Informacje na temat lekarzy stosujących leczenie homeopatyczne można znaleźć w PTHK – Polskim Towarzystwie Homeopatii Klinicznej.

Spokój ponad wszystko

Na kobietę w ciąży, a tym samym na maleńkie dziecko w jej łonie, mają wpływ nie tylko leki, lecz także wszystkie stresy, niepokoje i lęki – czyli stan psychiczny. Dlatego starajmy się zapewnić mamie planującej ciążę lub spodziewającej się dziecka spokój, miłość i bezpieczeństwo. To są najważniejsze leki wspierające siły witalne przyszłej mamy.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI