1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zdrowie

Przeziębienie u kobiet w ciąży – metody leczenia

shutterstock
shutterstock
Ciąża to u kobiety stan fizjologiczny. Dziecko, którego się spodziewa, jest szczególnie wrażliwe na większość leków chemicznych przyjmowanych przez mamę, tym wrażliwsze im mniej zaawansowana jest ciąża. Do leczenia kobiet w ciąży i matek karmiących przywiązuje się więcej uwagi. Najlepiej sprawdzają się w takich sytuacjach leki naturalne – bezpieczne dla matki i dziecka.

opracowanie lek. med. Monika Gołębiewska

Każdy lek w swojej ulotce musi zawierać informacje o potencjalnej szkodliwości, wpływie leku na kobiety w ciąży i przeciwwskazaniach, bądź środkach ostrożności podczas zażywania lekarstwa. W ciąży nie powinno się zażywać leków chemicznych, szczególnie w pierwszych miesiącach ciąży i tuż przed rozwiązaniem, a każda ordynacja leku powinna być rozważona pod kątem korzyści i potencjalnych działań szkodliwych.

Homeopatia dla ciężarnych

Leki homeopatyczne pozbawione są skutków ubocznych i tym samym nie istnieje problem działań niepożądanych u kobiety i płodu. Homeopatia stymuluje siły witalne kobiety, pobudzając układ odpornościowy.

Jakie kłopoty kobiet w ciąży rozwiązuje homeopatia?

W ciąży możemy pomagać kobiecie zgłaszającej się z wieloma problemami zdrowotnymi.

Leczenie homeopatyczne złagodzi:

  • nudności,
  • dolegliwości, związane z uciskiem na pęcherz moczowy,
  • dolegliwości związane z żylakami,
  • bóle porodowe,
  • przeziębienie, infekcje wirusowe.
Obserwacja i leki złożone

Każda kobieta powinna nauczyć się obserwować występujące u niej objawy, gdyż jest to klucz do dobrania właściwego leku homeopatycznego i tym samym do wyleczenia. Natomiast jeśli mama ma trudności w obserwacji, może posiłkować się jednym ze złożonych leków homeopatycznych, który stosowany w początkach infekcji, jak również w rozwiniętej infekcji wirusowej górnych dróg oddechowych, jest dobrym i skutecznym rozwiązaniem. Jeśli towarzyszy chorej kaszel, warto sięgnąć po syrop homeopatyczny działający w kaszlu zarówno suchym, jak i mokrym.

Co wspomaga leczenie?

Zastosowanie diety pozbawionej produktów mleka krowiego, słodyczy, sztucznie słodzonych produktów w okresie infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych wspiera funkcjonowanie układu immunologicznego, skraca czas choroby i zmniejsza zaleganie wydzieliny w drogach oddechowych.

  • Również zastosowanie imbiru może przynieść wiele korzyści. Zziębnięta przyszła mama może wymoczyć nogi w gorącej wodzie z imbirem czy zażyć imbir przy nudnościach i objawach infekcji dróg oddechowych.
  • Majeranek, tymianek w postaci naparu mogą działać przeciwwirusowo, lekko wykrztuśnie i łagodząco na kaszel.
Zawsze należy udać się do lekarza

Lekarz stosujący homeopatię, po analizie i obserwacji pacjenta, w zależności od rodzaju objawów, może zaordynować zarówno leki homeopatyczne pojedyncze, jak i złożone. Informacje na temat lekarzy stosujących leczenie homeopatyczne można znaleźć w PTHK – Polskim Towarzystwie Homeopatii Klinicznej.

Spokój ponad wszystko

Na kobietę w ciąży, a tym samym na maleńkie dziecko w jej łonie, mają wpływ nie tylko leki, lecz także wszystkie stresy, niepokoje i lęki – czyli stan psychiczny. Dlatego starajmy się zapewnić mamie planującej ciążę lub spodziewającej się dziecka spokój, miłość i bezpieczeństwo. To są najważniejsze leki wspierające siły witalne przyszłej mamy.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze