Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
17 czerwca 2015 in Zdrowie by redakcja

Regularne nawadnianie organizmu

Woda stanowi ok. 60% ciała i od stopnia jego nawodnienia zależy przebieg wielu ważnych procesów życiowych. Pamiętajmy więc, by nie dopuścić do stanu odwodnienia, którego pierwszym sygnałem jest uczucie pragnienia!

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Regularne nawadnianie organizmu sprzyja lepszej koncentracji, zapobiega bólom głowy, reguluje metabolizm oraz uzupełnia braki wody, które tracimy przez skórę. W skali dnia, przy założeniu, że prowadzimy spokojny tryb życia, możemy „wypocić” nawet od 0,5 do 1 litra wody, a jeżeli na zewnątrz panuje upał, ta ilość może być jeszcze większa.

Katarzyna Biłous, specjalista dietetyk współpracująca z marką BRITA, założycielka warszawskiej poradni dietetycznej „DietoVita.pl” radzi, aby nie bagatelizować roli wody w naszym życiu: „Wypijanie zbyt małej ilości wody w ciągu dnia prowadzi do odwodnienia organizmu, a w konsekwencji do zaburzenia jego działania. Objawami wskazującymi na ten stan są: uczucie pragnienia, suche usta, suchość w jamie ustnej, napięta i szorstka skóra. Możemy też odczuwać zmęczenie, senność i ból głowy, dlatego napijmy się najpierw wody, zanim sięgniemy po środki przeciwbólowe. Oprócz tego o odwodnieniu mogą świadczy także zaparcia, przyspieszona akcja serca, wrażliwość, zniecierpliwienie oraz dekoncentracja, upośledzenie pamięci krótkotrwałej, wydłużenie czasu reakcji. Tymczasem dorosły człowiek powinien przyjmować około 2,5 l wody dziennie, z czego przynajmniej 1,5 l powinno być dostarczane w jej czystej postaci. Pozostała ilość może zostać dostarczona do organizmu na przykład pod postacią różnorodnych koktajli oraz zup, których odpowiednia kompozycja może w znaczącym stopniu wesprzeć zdrowie i samopoczucie”.

Regularne picie wody to także forma dbałości o ciało i skórę.  W skórze zachodzą naturalne procesy odnowy i regulacji procesu nawilżenia, a ich szybkość i efektywność zależą od stanu nawodnienia i odżywienia organizmu. Jeśli jest on odpowiedni, cera staje się elastyczna i promienna, zmarszczki widocznie się spłycają, a procesy starzenia skóry spowalniają się. Woda ma także wpływ na zdrowy wygląd włosów, stan paznokci oraz pomaga w utrzymaniu zgrabnej sylwetki.

mat.pras.

Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI