Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

5 października 2014 in Zdrowie by redakcja

Studio fitness w domu

Regularna aktywność fizyczna jest niezbędna dla zdrowia. Nie wszyscy lubią kluby i siłownie, ale ćwiczyć można w każdym miejscu. Jak zorganizować domowe studio fitness? Przed wszystkim trzeba pamiętać o bezpieczeństwie – inaczej łatwo doprowadzić do kontuzji.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

1.Stopień do ćwiczeń Spokey Mambo;2.Rower magnetyczny Zippo Drift;3. Hantle Move 2,5kg;.4.Orbitrek magnetyczny Sapphire Solar SG-821E;5.Piłka gimnastyczna z uchwytami i obręczą Axer 6. Guma fitness Sissel Fitband Essential; 7. Spokey Mata Flexmat II; www.agito.pl

Podstawą jest odpowiednia ilość wolnego miejsca na podłodze oraz antypoślizgowe obuwie. Zwróćmy uwagę na kanty stołów, regałów oraz na żyrandol (szczególnie wtedy, gdy zamierzamy korzystać ze skakanki), zabezpieczmy się przed wtargnięciem psa czy kota, które mogą zechcieć przyłączyć się do ćwiczeń i spowodować wypadek.

Jeśli potrzebujesz instruktora, poszukaj go w  w internecie – do wyboru masz wiele filmów z treningami fitness. A jeżeli wystarcza ci sama muzyka – ułóż własną listę ulubionych utworów.

W grupie łatwiej się zmotywować, więc warto dołączyć do forum albo ściągnąć aplikację na tablet czy smartfon i wymieniać się przydatnymi informacjami, chwalić wynikami, dopingować innych. W domowym studiu można także (jeśli tylko miejsce na to pozwala) ćwiczyć w parze.

Jaki sprzęt sprawdza się w domu?

  •  Na pewno przydaje się mata na podłogę, ponieważ wiele ćwiczeń wykonuje się na leżąco lub siedząco, na przykład rozciąganie i wzmacnianie mięśni dolnych partii ciała oraz brzucha. Mata zabezpiecza też podłogę przed zabrudzeniem potem.
  • Duża piłka gimnastyczna pomaga przy ćwiczeniach brzucha, wzmacnianiu kręgosłupa i ud, a modele wyposażone w uchwyty na linkach – w gimnastyce górnych partii ciała.
  • Chodzenie po stepie wzmacnia łydki, uda i pośladki. Poza tym skuteczne wzmacnia odchudzanie – pozwala spalić kilkaset kalorii w ciągu godziny.
  • Hantle przydają się, żeby ładnie wyrzeźbić mięśnie rąk i wzmocnić plecy.
  • Guma o określonej rozciągliwości jest idealna do wzmacniania mięśni rąk i nóg.
  • Rowerek magnetyczny lub orbitrek jest nie tylko bardzo dobry jako sprzęt do rozgrzewki, ale sprawdza się też jako zamiennik joggingu albo tradycyjnego roweru.

źródło: www.agito.pl


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI