Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
24 października 2015 in Zdrowie by redakcja

Światowy Dzień Walki z Otyłością

Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia, w 2014 roku  39% dorosłych miało nadwagę, a 13% było otyłych. Według ekspertów z Instytutu Żywności i Żywienia w Polsce już 64% mężczyzn i 49% kobiet ma nadmierną masę ciała.  Otyłość nazywana jest chorobą XXI wieku. 

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

W 2014 roku ponad 1,9 miliarda dorosłych miało nadwagę, a 600 milionów było otyłych zdrowotne ostrzegają, że problem nadwagi i nieodpowiedniej diety to domena współczesnego społeczeństwa i jedno z najgorszych zagrożeń zdrowotnych. Otyłość zwiększa ryzyko występowania  m.in. chorób układu krążenia i oddechowego, cukrzycy, nadciśnienia tętniczego oraz niektórych  nowotworów.

„Ocenia się, że w ciągu ostatnich 100 lat zawartość tłuszczu w naszych dietach wzrosła z 15-20% do 40-45%. W dodatku coraz dłuższe godziny pracy sprawiają, że jemy nieregularnie i sięgamy po wysokokaloryczne przekąski popierane przez agresywną reklamę. Jednocześnie liczne udogodnienia dnia codziennego (windy, samochody, piloty, telefony bezprzewodowe, itp.) sprawiają, że zmniejsza się nasza aktywność fizyczna – systematyczne ćwiczenia fizyczne 2-3 razy w tygodniu wykonuje co dziesiąty Polak, co plasuje nas na jednym z ostatnich miejsc w Europie”, wyjaśnia Aneta Strelau, dietetyk kliniczny z Polskiego Towarzystwa Dietetyki.

Zagadnienia związane ze zdrowym odżywianiem to wciąż nowy temat dla Polaków. Chodź moda na odpowiednio zbilansowaną dietę i zdrowy styl życia staje się coraz popularniejsza, to większość z nas, w swoim codziennym menu, preferuje wybór kalorycznych, pozbawionych wartości odżywczych posiłków. Jak wynikach z danych PizzaPortal.pl, największej platformy do zamawiania jedzenia online, 26,5% użytkowników serwisu zamawia fast foody, a tylko 5% decyduje się na zdrową żywność.


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI