Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

fot.123rf
fot.123rf
19 sierpnia 2015 in Zdrowie by Tomasz Brzózka

Trening antycellulitowy

Choć ten nieproszony gość potrafi nieźle napsuć krwi, pełni jedną ważną funkcję – informuje o zaburzeniach występujących wewnątrz organizmu. Jak mu przeciwdziałać? Przedstawiamy wieloaspektowy program zaradczy.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

TEKST: PAULINA BRZÓZKA, TOMASZ BRZÓZKA

Czym właściwie jest cellulit? To połączenie toksyn, tłuszczu i wody, a w zależności od tego, która z tych substancji przeważa, mówimy o cellulicie wodnym lub tłuszczowym. Dlaczego uzewnętrznia się w postaci grudek pod skórą? Nasz organizm chroni w ten sposób narządy wewnętrzne – zamiast lokować nadmiar toksyn właśnie w nich, wypycha szkodliwe substancje tam, gdzie najmniej zagrażają zdrowiu – do tkanki łącznej. Co zrobić, gdy się pojawi? Po pierwsze – nie panikować. Po drugie – postawić na zdrową dietę (wolną od soli i cukru), odpowiednie nawadnianie organizmu i regularne ćwiczenia. Wszystko razem pomoże ciału pozbyć się toksyn. Pamiętaj jednak, że jako kobiety mamy większą skłonność do powstawania cellulitu z racji naszych predyspozycji biologicznych – ewolucyjnie zostałyśmy wyposażone w większą ilość tkanki tłuszczowej po to, by nasze organizmy były przygotowane do noszenia dziecka w trakcie ciąży. Nie oznacza to jednak, że nie możemy postarać się, by nasze uda, brzuch, pupa czy ramiona były gładsze i bardziej jędrne.

Plan działania

Zacznij od dobrego przygotowania – przed tobą program, który wpłynie pozytywnie na zdrowie i sprawi, że twój organizm będzie pozbywał się toksyn, zamiast gromadzić je w postaci cellulitu. Najpierw zadbaj o swoje nastawienie psychiczne. Pomyśl, ile rzeczy w sobie ci się podoba, jakie masz mocne strony? Zobacz, jaki procent ciebie – na tle tej całej listy – stanowi cellulit, który dodatkowo przez większość dni w roku skrywa się pod ubraniem. Popatrz też krytycznym okiem na to, co jesz i pijesz oraz jak często ćwiczysz. Oto kilka złotych zasad, których od tej pory powinnaś przestrzegać:

Właściwe nawodnienie. Pij co najmniej 1,5 l wody dziennie (pojemność standardowej butelki), dzięki temu twój organizm będzie lepiej funkcjonował, a toksyny szybciej wydostaną się na zewnątrz.

Cukier STOP – spożywaj maksymalnie 4 łyżeczki cukru dziennie, pamiętaj też o cukrach ukrytych (w owocach czy mleku). Jeden owoc dziennie wystarczy (do godz. 18.00) i ostrożnie z kawą z mlekiem 🙂

Mniej soli. W ten sposób zapobiegniesz zatrzymywaniu wody w organizmie.

Trening wzmacniający. Zaplanuj regularne ćwiczenia – przynajmniej trzy razy w tygodniu – pierwsze efekty powinnaś zauważyć już po miesiącu.

Włącz masaże. Pamiętaj, że masaż antycellulitowy jest dość mocny. W domowym zaciszu możesz wykorzystać bańkę chińską, która jest bardzo skuteczna.

Usprawnienie krążenia. Możesz w tym celu zastosować odpowiednią odzież lub bieliznę, która poprawia krążenie.

Właściwa gospodarka hormonalna. Przy zaburzeniach hormonalnych łatwiej o cellulit, dlatego jeżeli masz podejrzenie, że twoje hormony nie pracują właściwie, skonsultuj się z lekarzem.

Strony: 1 2 3


Strefa zakupów


bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
Jolanta Kosowska

Wywiad z Jolantą Kosowską – autorką „W labiryncie obłędu” i „Niepamięci”

Jest lekarzem trzech specjalności i pisarką na co dzień mieszkającą w Dreźnie. Dotychczas opublikowała kilka powieści obyczajowych z medycyną w tle, a jej twórczość zyskuje ...
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI