Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
4 lipca 2014 in Joga i sport, Zdrowie by Agata Berndt

Trening plażowy

Już za chwileczkę, już za momencik będziesz leżeć na plaży, rozkoszując się promieniami słońca pieszczącymi Twoje ciało. Czy koniecznie musi to być bezruch i leżenie plackiem? Nie.

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Nawet nie wstając z koca, możesz wykonać kilka prostych ćwiczeń na brzuch, plecy i pośladki. Potrzebny będzie Ci tylko ręcznik plażowy lub wąski koc.

Ćwiczenie 1 – brzuszki proste

Połóż się na ręczniku i chwyć rękoma jego górne końce (głowa powinna leżeć na około ¾ jego wysokości), kolana ugięte, stopy rozstawione na szerokość bioder. Z wydechem, napinając mięśnie brzucha , oderwij łopatki do podłoża (głowa oparta na ręczniku, ręce ciągną go lekko w przód), po czym wróć do leżenia. Wykonaj 2 serie po 10-15 powtórzeń.

Ćwiczenie 2 – brzuszki skośne

Pozycja wyjściowa jak do ćwiczenia 1. Napinając mięśnie brzucha, oderwij łopatki od podłoża i skręć tułów w prawą stronę. Jednocześnie unieś prawe kolano w górę, tak jakbyś chciała dotknąć nim do lewego łokcia. Wróć do pozycji wyjściowej i od razu wykonaj ćwiczenie na drugą stronę. Całość powtórz 12-16 razy w 2 seriach.

Ćwiczenie 3 – wznosy  nóg w leżeniu na placach

Kiedy nabierzesz ochoty na opalanie pleców i położysz się na brzuchu, będziesz mogła przy okazji poćwiczyć mięśnie prostowniki grzbietu i pośladki. Oprzyj czoło na dłoniach. Naprzemiennie unoś nogi w górę, napinając przy tym mięśnie pośladków. Proponuję 2 lub 3 serie po 20-30 powtórzeń.

Ćwiczenie 4 – podnoszenie ciała bokiem

Żeby opalenizna była równomierna, musisz też opalić boczki. Połóż się zatem na boku, upierając się na prawym łokciu. Nogi są proste lekko rozstawione. Lewa ręka oparta na biodrze. Z wydechem unieś biodra w górę, po czym opuść, nie kładąc się jednak na koc/ręcznik, i od razu unieś ponownie. Powtórz ten ruch 6-10 razy i wykonaj całość opierając się na lewym łokciu.

W ten sposób będziesz nie tylko równo opalona ale także w dobrej formie 🙂


Strefa zakupów


madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI