Urologia: Wstydzisz się mówić o chorobie? Zadzwoń

Skrępowanie oraz problem z mówieniem o chorobie należą do najczęstszych barier dla rozpoczęcia leczenia schorzeń urologicznych związanych z nietrzymaniem moczu zarówno przez kobiety jak i mężczyzn
Zwlekanie z wizytą u lekarza wynika u pacjentów często z nierozpoznania choroby oraz nadziei, że dolegliwości, do których niechętnie się przyznają, same miną. Do tego dochodzi przekonanie, że niektóre dolegliwości są naturalną konsekwencją starzenia się organizmu i trzeba je zaakceptować, mimo tego, że utrudniają codzienne życie i są coraz bardziej uciążliwe. Tymczasem przełamanie bariery wstydu i konsultacja z lekarzem, również lekarzem pierwszego kontaktu może pomóc w szybkim rozpoznaniu choroby i rozpoczęciu skutecznego leczenia” – komentuje prof. dr hab. med. Piotr L. Chłosta.

reklama

Pierwszy krok – Telefon do urologa
Infolinia urologiczna_ulotka-page-001

W oparciu o wyniki przeprowadzonego badania oraz konsultacje z urologami i lekarzami pierwszego kontaktu Teva postanowiła uruchomić bezpłatną infolinię urologiczną (0 800 700 050). Dzięki niej pacjenci moją skonsultować swoje obawy i wątpliwości ze specjalistą – lekarzem urologiem. Konsultacja telefoniczna nie ma na celu postawienia diagnozy pacjentowi, nie zastąpi również leczenia , umożliwi jednak choremu rozmowę na temat obaw związanych z dolegliwościami i otrzymanie fachowych informacji na temat różnych schorzeń urologicznych, ich objawów, przebiegu, niezbędnych badań oraz dostępnych metod leczenia.