Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

31 maja 2016 in Zdrowie by Aleksandra Mijakoska

Urologia: Wstydzisz się mówić o chorobie? Zadzwoń

Skrępowanie oraz problem z mówieniem o chorobie należą do najczęstszych barier dla rozpoczęcia leczenia schorzeń urologicznych związanych z nietrzymaniem moczu zarówno przez kobiety jak i mężczyzn

Zwlekanie z wizytą u lekarza wynika u pacjentów często z nierozpoznania choroby oraz nadziei, że dolegliwości, do których niechętnie się przyznają, same miną. Do tego dochodzi przekonanie, że niektóre dolegliwości są naturalną konsekwencją starzenia się organizmu i trzeba je zaakceptować, mimo tego, że utrudniają codzienne życie i są coraz bardziej uciążliwe. Tymczasem przełamanie bariery  wstydu i konsultacja z lekarzem, również lekarzem pierwszego kontaktu może pomóc w szybkim rozpoznaniu choroby i rozpoczęciu skutecznego leczenia” – komentuje prof. dr hab. med. Piotr L. Chłosta.

Pierwszy krok – Telefon do urologa
Infolinia urologiczna_ulotka-page-001

W oparciu o wyniki przeprowadzonego badania   oraz konsultacje z urologami i lekarzami pierwszego kontaktu Teva postanowiła uruchomić bezpłatną infolinię urologiczną (0 800 700 050). Dzięki niej pacjenci moją skonsultować  swoje obawy i wątpliwości ze specjalistą – lekarzem urologiem. Konsultacja telefoniczna nie ma na celu postawienia diagnozy pacjentowi, nie zastąpi również leczenia , umożliwi jednak choremu rozmowę na temat obaw związanych z dolegliwościami i otrzymanie fachowych informacji na temat różnych schorzeń urologicznych, ich objawów, przebiegu, niezbędnych badań oraz dostępnych metod leczenia.

 


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI