Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

Wierny partner gwarancją zdrowia?

redakcja
LB
2 kwietnia 2015 in Zdrowie by redakcja
Uważaj, związek na wyłączność nie zawsze chroni przed infekcjami intymnymi...

Strefa zakupów - odwiedź Butik.zwierciadlo.pl

Wierność to jeden z filarów udanego związku, oznacza bowiem, że bliskość fizyczna i emocjonalna jest zarezerwowana wyłącznie dla jednej osoby – naszego partnera. Intymność „na wyłączność” ma dodatkową, dość prozaiczną zaletę – daje nam pewność, że w trakcie seksu nie zarazimy się chorobą przenoszoną drogą płciową. Nie gwarantuje nam jednak całkowitej ochrony przed infekcjami intymnymi. Dlaczego?

Zdrowie intymne w stałym związku

Upławy o przykrym zapachu oraz uczucie pieczenia i swędzenie okolic narządów płciowych to klasyczne objawy zakażeń pochwy. Niedyspozycje intymne mogą także przebiegać bezobjawowo – zarówno u kobiety, jak i u jej partnera (infekcje układu moczowo-płciowego u mężczyzn często nie wywołują żadnych symptomów). Wówczas moment zdiagnozowania infekcji i rozpoczęcia jej leczenia opóźnia się, nierzadko ze szkodą dla zdrowia pacjentki.

Lekarze podkreślają, że po rozpoznaniu zakażenia układu moczowo-płciowego leczeniu powinna poddać się nie tylko kobieta, ale także jej partner, nawet jeśli nie występują u niego objawy infekcji (brak symptomów nie jest równoznaczny z dobrym stanem zdrowia intymnego u mężczyzny!). Dzięki zastosowaniu właściwej terapii u obojga partnerów można bowiem wyraźnie zmniejszyć ryzyko nawrotu infekcji.

Nawracające zakażenia intymne – dlaczego warto im zapobiegać?

Częste niedyspozycje układu moczowo-płciowego to – wbrew pozorom – powszechny problem. Jak pokazują statystyki, objawy infekcji intymnych występują u ponad 60% Polek co 2-3 miesiące, a każdemu zakażeniu może towarzyszyć dyskomfort, ból podczas stosunku oraz znaczne obniżenie jakości życia.

Jeśli jesteś aktywna seksualnie i podobnie jak tysiące innych kobiet leczyłaś się z powodu infekcji pochwy, a perspektywa ponawiania terapii kilka razy w roku nie wydaje ci się kusząca, powinnaś zadbać o swoje zdrowie intymne w możliwie efektywny sposób:

• Jeżeli lekarz zdiagnozował u ciebie zakażenie układu moczowo-płciowego, zadbaj o to, by z leczenia skorzystał także twój partner. Bądź głucha na argumenty typu „Nic mi nie dolega, więc na pewno jestem zdrowy” i pamiętaj, że dopóki oboje nie będziecie w pełni wyleczeni, kontakty intymne zamiast spełnienia, przyniosą nową porcję uciążliwych dolegliwości.

Strony: 1 2


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI