Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
11 lutego 2016 in Zdrowie by redakcja

Witaminy A,B,C na odporność i dobry humor

Choć przy przeziębieniu niemal automatycznie sięgamy po witaminę C, to mało kto z nas ma świadomość jej szerszego zastosowania. Warto też zainteresować się innymi witaminami i ich właściwościami.  

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Witamina A
Jeśli masz problemy ze wzrokiem, a przypadłość zwana „kurzą ślepotą” nie jest ci obca, to znak, że organizmowi brakuje witaminy A. Jej niedobór może zwiększyć ryzyko różnych infekcji. Dużą ilość witaminy A znajdziemy w produktach bogatych w Beta-Karoten: w marchwi, papryce czy dyni, dlatego powinniśmy jak najczęściej z nich korzystać, a jeśli nie mamy pod ręką świeżych, sięgać po soki warzywne lub soki z dodatkiem marchwi. Soki Tymbark są doskonałym źródłem witamin, a do tego świetnie smakują!

Witamina B
Organizm źle znosi stres, a brak witamin z grupy B może go jeszcze pogłębić, bo to właśnie te związki odpowiadają za poprawę nastroju, sprawność intelektualną i przede wszystkim łagodzą napięcia nerwowe. Odpowiadają też za ogólny stan zdrowia psychicznego oraz za dostarczanie energii! Jeśli czujesz, że powoli tracisz chęć do działania, to koniecznie sięgnij po produkty bogate w te witaminy. A gdzie ich szukać? M.in. w zielonych roślinach strączkowych i bananach.

Witamina C
Czy wiecie, że to dzięki witaminie C skaleczenia goją się szybciej? To właśnie ona pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu. Co ciekawe, wpływa ona również na stan skóry, dlatego odpowiedni poziom witaminy C w organizmie chroni przed szybkim pojawienia się zmarszczek. Również gdy decydujemy się na zwiększony wysiłek fizyczny powinniśmy wesprzeć się  sokami bogatymi w witaminę C – zwłaszcza cytrusowe i jabłkowe.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI