Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Wróżby Diety

123rf.com
123rf.com
25 marca 2016 in Zdrowie by redakcja

Zdrowa suplementacja pod okiem specjalisty

Stosowanie suplementów diety niesie za sobą wiele korzyści dla zdrowia, wyglądu i  ogólnej kondycji organizmu. Jak skutecznie uzupełniać dietę?

Strefa zakupów - odwiedź Butik.Zwierciadlo.pl

Głównym zadaniem suplementów jest wzbogacenie codziennej diety i uzupełnienie niedoborów pewnych składników – np. minerałów czy witamin. Suplementacja ma również niebagatelne znaczenie dla procesu odchudzania, jednak jako jeden z jego elementów, obok odpowiednio dobranej diety i aktywności fizycznej.

Aby nie wpaść w pułapkę preparatów niewiadomego pochodzenia, obiecujących spektakularne efekty lub nie doprowadzić do przesuplementowania, niezbędna jest opieka specjalisty. „Chociaż suplementy nie są wydawane na receptę, ich dobór powinien być poprzedzony dokładnym wywiadem i dopasowany do indywidualnych potrzeb. Zanim polecę odpowiednie preparaty, muszę wiedzieć, jakie nawyki żywieniowe ma dana osoba, co jest przyczyną nadmiernych kilogramów: nadmiar tkanki tłuszczowej czy gromadzenie się wody metabolicznej, a przede wszystkim, jaki jest jej stan zdrowia”, mówi Dagmara Kostrzewa, dietetyk z Centrum Naturhouse.

Suplementy wspomagają proces odchudzania zarówno w sposób bezpośredni, jak i poprzez regulowanie ogólnej kondycji organizmu i niwelowanie aspektów, które bywają przyczyną nadwagi. „Odpowiednio dobrane preparaty stabilizują poziom cukru we krwi, ograniczając wchłanianie cukrów prostych, regulują przemiany węglowodanów w organizmie, pobudzają perystaltykę jelit, oczyszczają i regenerują wątrobę, a także pobudzają pracę całego układu pokarmowego”, wyjaśnia ekspertka.

Włączając do procesu odchudzania suplementy dobrane przez specjalistę, możemy nie tylko łatwiej uzyskać efekty związane z wagą ciała, ale również skutecznie zadbać o inne aspekty wyglądu – m.in. pozbyć się cellulitu lub nieestetycznych rozstępów. Stosując właściwe produkty np. na bazie skrzypu polnego, możemy z kolei zapobiec osłabieniu kondycji włosów, cery czy paznokci.

Warto także pamiętać, że suplementy występują nie tylko w postaci tabletek. Coraz częściej są to płynne ekstrakty, napary czy kapsułki delikatniejsze dla żołądka i lepiej wchłaniane. Aby mieć pewność, że stosujemy preparaty dobrej jakości, z pewnych źródeł produkcji i bezpieczne dla naszego zdrowia, najlepiej skorzystać z pomocy doświadczonych ekspertów, którzy dopasują kurację do naszych indywidualnych potrzeb, eliminując wszelkie ryzyko.


Sprawdź promocje na Butik Zwierciadlo.pl

madrzej-zwierciadlo-baner-900x316

Jaki jest sekret ludzi efektywnych?

Jak to jest, że niektórzy ludzie są doskonale zorganizowani, potrafią znaleźć czas dla rodziny, przyjaciół, dla swoich pasji i jednocześnie wyróżniają się dużą efektywnością w ...
bosch-problemy-z-podejmowaniem-decyzji-tytulowa-01

Masz problem z podejmowaniem decyzji? Zrób pranie

– Nie mogę już o tym teraz myśleć. Jeśli choć przez chwilę jeszcze będę się nad tym zastanawiać to zwariuję. Pomyślę o tym jutro – ...
polne_kwiaty1000

Julia Heaberlin: „Polne kwiaty” – nowy thriller psychologiczny

„Jestem bohaterką krzykliwych nagłówków i opowiadanych przy ognisku historii o duchach. Jestem jednym z czterech Polnych Kwiatów. Tym, któremu się poszczęściło.”
eb8564b_integra_probaby_eb8562b_-integra_eb8552b_integra_nebi7542baa_eb7532b_integra_13

Kuchenne inspiracje, czyli dlaczego warto wspólnie przygotowywać posiłki?

Gotowanie, choć może być bardzo kreatywną czynnością, nie każdemu sprawia przyjemność. Niezależnie jednak czy lubimy gotować czy nie, jeść trzeba. Stołowanie się na mieście może ...
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI