Psychologia Styl Życia Seks Parenting Moda i uroda Zdrowie Przepisy Kultura Rozwój Księgarnia Sklep Cyfrowy

Zdrowa suplementacja pod okiem specjalisty

123rf.com
25 marca 2016 in Zdrowie by redakcja
Stosowanie suplementów diety niesie za sobą wiele korzyści dla zdrowia, wyglądu i  ogólnej kondycji organizmu. Jak skutecznie uzupełniać dietę?

Głównym zadaniem suplementów jest wzbogacenie codziennej diety i uzupełnienie niedoborów pewnych składników – np. minerałów czy witamin. Suplementacja ma również niebagatelne znaczenie dla procesu odchudzania, jednak jako jeden z jego elementów, obok odpowiednio dobranej diety i aktywności fizycznej.

Aby nie wpaść w pułapkę preparatów niewiadomego pochodzenia, obiecujących spektakularne efekty lub nie doprowadzić do przesuplementowania, niezbędna jest opieka specjalisty. „Chociaż suplementy nie są wydawane na receptę, ich dobór powinien być poprzedzony dokładnym wywiadem i dopasowany do indywidualnych potrzeb. Zanim polecę odpowiednie preparaty, muszę wiedzieć, jakie nawyki żywieniowe ma dana osoba, co jest przyczyną nadmiernych kilogramów: nadmiar tkanki tłuszczowej czy gromadzenie się wody metabolicznej, a przede wszystkim, jaki jest jej stan zdrowia”, mówi Dagmara Kostrzewa, dietetyk z Centrum Naturhouse.

Suplementy wspomagają proces odchudzania zarówno w sposób bezpośredni, jak i poprzez regulowanie ogólnej kondycji organizmu i niwelowanie aspektów, które bywają przyczyną nadwagi. „Odpowiednio dobrane preparaty stabilizują poziom cukru we krwi, ograniczając wchłanianie cukrów prostych, regulują przemiany węglowodanów w organizmie, pobudzają perystaltykę jelit, oczyszczają i regenerują wątrobę, a także pobudzają pracę całego układu pokarmowego”, wyjaśnia ekspertka.

Włączając do procesu odchudzania suplementy dobrane przez specjalistę, możemy nie tylko łatwiej uzyskać efekty związane z wagą ciała, ale również skutecznie zadbać o inne aspekty wyglądu – m.in. pozbyć się cellulitu lub nieestetycznych rozstępów. Stosując właściwe produkty np. na bazie skrzypu polnego, możemy z kolei zapobiec osłabieniu kondycji włosów, cery czy paznokci.

Warto także pamiętać, że suplementy występują nie tylko w postaci tabletek. Coraz częściej są to płynne ekstrakty, napary czy kapsułki delikatniejsze dla żołądka i lepiej wchłaniane. Aby mieć pewność, że stosujemy preparaty dobrej jakości, z pewnych źródeł produkcji i bezpieczne dla naszego zdrowia, najlepiej skorzystać z pomocy doświadczonych ekspertów, którzy dopasują kurację do naszych indywidualnych potrzeb, eliminując wszelkie ryzyko.


Jak utrzymać wakacyjny nastrój przez całe lato?

Okres urlopowy zaczął się na dobre, choć niestety, rzadko spędzamy całe wakacje na wyjeździe. Przez większą część lata chodzimy do pracy próbując poczuć wakacyjny klimat ...

Recepta na lęk? „Pokochaj swoje serce”

„Życie jest zaskakująco proste, gdy przestajemy je komplikować.” mówi Dagmara Skalska w swojej najnowszej książce „Pokochaj swoje serce” i przedstawia sposób na pokonanie lęku.
zamknij [x]

POLECANE KSIĄŻKI