Zwierciadło numer: Zwierciadło 7/2017

Uzależnienie od miłości: jak rozpoznać, że zakochaliśmy się w iluzji?

Miłość jest esencją życia. Jedni ją dostają, inni kupują jej iluzję. Hazard, alkohol to nałogi, bez których można żyć. Żyć bez miłości nie można – mówi Wojciech Eichelberger, psychoterapeuta. – Kobiety są bardziej bezradne wobec iluzji miłości – dodaje Iwona Firmanty, coach. – Mężczyźni wpadają w nałóg zakochiwania się. A to razem świadczy o głodzie miłości.

Jak wychowuje Tymon Tymański

Po całym dniu niańczenia młodszej dwójki czasem nie mam siły, żeby zająć się swoimi sprawami, a mam ich sporo, więc zdarza się, że się wkurzam. Ale nigdy nie myślę, po co te dzieci, bo wiem po co. Bo ich chciałem – mówi Tymon Tymański.

Tomasz Stańko inny

Nie czuję się Polakiem ani Żydem, tylko sobą z imienia i nazwiska. Nie dlatego, że jest znane. Cenię odrębność. Istnienie poszczególne, jak mówił Witkacy.

3 Udostępnień

Karim Rashid: Gość z przyszłości

Wraz z przejściem ludzkości z ery analogowej do cyfrowej w designie nastąpiła rewolucja, która wywołała eksplozję kreatywności i stworzyła Karima Rashida. Tak twierdzi on sam.

Zjawisko: Escape roomy. Pokój (zagadek) nam wszystkim

Intrygujący scenariusz, szczypta grozy i presja czasu to przepis na rozrywkę, która bije w Polsce rekordy popularności. Escape roomy to jednak nie tylko dobra zabawa, ale też gimnastyka umysłu i poligon doświadczalny dla pracodawców.

Sztuka: Muzeum widmo

Minęło dziesięć lat, od kiedy zapadła decyzja o jego budowie. A pięć, od kiedy miało być otwarte. Wciąż jeszcze nie jest, choć wcale bym się nie zdziwił, gdyby inauguracja nastąpiła lada dzień. Szejkowie milczą, a świat sztuki czeka.