Połącz się ze swoją duszą

Połącz się ze swoją duszą
123rf.com

Gdy zdecydowałaś się na męczące spędzenie świąt – sprzątałaś, piekłaś, gotowałaś, podejmowałaś gości, teraz, dla równowagi, zrób coś wyłącznie dla siebie. Odzyskaj witalność i poczucie wewnętrznego spokoju.
Utrata połączenia z duszą może się w życiu przejawiać na różne sposoby. Najczęściej mamy po prostu złe samopoczucie, czujemy się zmęczone, wyczerpane, nic nas się cieszy. Oto 5 pomysłów, żeby ponownie nawiązać kontakt ze sobą.

1. Medytacja

Dla wielu z nas medytacja wydaje się trudna, bo trudno uspokoić nam nasze umysły. Kiedy siadamy w bezruchu, myśli zaczynają bronić swojej mocnej pozycji, jaką zajęły w naszym mózgu. Kiedy pozwalamy im odpłynąć, pojawiają się niewygodne emocje. Możemy poczuć się złe, smutne, przerażone. Jednak jeśli nie przeżyjemy tych uczuć, nie opuszczą nas one. I nie połączymy się tym, co jest pod nimi. Czyli miłością, radością, błogością. Medytacja to skuteczny sposób, żeby skontaktować się ze swoją duszą.

2. Obudzenie zmysłów

Gdy męczą nas nieprzyjemne myśli i emocje, co sprawia że czujemy się zmęczone i przytoczone, dobrze jest wyjść na spacer. Idąc, poczuj jak twoje stopy dotykają ziemi, usłysz odgłos swoich kroków, a jednocześnie patrz się w niebo. Gdy wczujesz się w to, natychmiast znajdziesz się w tu i teraz. A w tu i teraz nie ma zmartwień, ani zmęczenia. Podczas spaceru wdychaj powietrze, czując zapach i dostrzegając kolory wokół.