1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zwierciadło
  4. >
  5. Jaki ekspres do kawy kupić?

Jaki ekspres do kawy kupić?

Dobry ekspres do kawy to niezbędnik w domu każdego miłośnika tego napoju. Nie tylko pozwala cieszyć się bardziej intensywnym smakiem i aromatem, ale dodatkowo umożliwia przygotowywanie różnych rodzajów kawy. Na rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór ekspresów. Wyróżniamy modele ciśnieniowe, kapsułkowe i przelewowe. Czym się charakteryzują i na jakie modele warto zwrócić uwagę?

Ekspresy ciśnieniowe - opis i polecane modele

Modele tego typu do zaparzenia kawy wykorzystują wysokie ciśnienie. Po zagotowaniu wody jest ona przelewana do pojemnika gdzie znajduje się kawa, a następnie do filiżanki. Najpopularniejsze i jednocześnie najbardziej wygodne są ekspresy automatyczne. Użytkownik wsypuje ziarna kawy do specjalnego pojemnika i uzupełnia wodę, zaś urządzenie samodzielnie dobiera potrzebną ilość obu składników. W ten sposób uzyskujemy niezwykle aromatyczny i esencjonalny napój. Modele tego typu mogą mieć wiele funkcji, pozwalających na dopasowanie mocy kawy do preferencji użytkownika, a także przygotowanie wielu różnych wariantów z dodatkiem mleka.

Model znany z prostej obsługi i bardzo dobrego działania to Krups Pisa EA8160. Urządzenie jest wyposażone w system filtracji wody, automatyczny program czyszczenia i odkamieniania oraz funkcję automatycznego wyłączania. Dodatkowy pojemnik na mleko pozwala na przygotowanie różnego rodzaju kaw. Osoby poszukujące bardziej zaawansowanych rozwiązań mogą zdecydować się na , przykład stanowi model DeLonghi PrimaDonna Elite ECAM 650.75.MS. Za jego pomocą można stworzyć kawę dopasowaną do preferencji użytkownika, z ciekawą opcją zapamiętania przepisu. Sterowanie może odbywać się również zdalnie, za pomocą aplikacji na smartfon. Dodatkowo istnieje możliwość przygotowania gorącej czekolady.

Ekspresy kapsułkowe - opis i polecane modele

Ekspresy kapsułkowe to doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących maksymalnie szybkich rozwiązań. Modele tego typu wyróżniają się również łatwością obsługi i bezproblemowym utrzymaniem w czystości. Do przygotowania kawy należy zaopatrzyć się w specjalne kapsułki, które są dostępne w bardzo szerokiej gamie smakowej. Oprócz tego, w niektórych modelach możliwe jest także przygotowanie herbaty i czekolady. Ekspresy kapsułkowe są niewielkich rozmiarów i świetnie sprawdzą się w małym mieszkaniu lub kawalerce. Ich zaletą jest również znacznie niższa cena w porównaniu do modeli ciśnieniowych.

Ekspresem pozwalającym na przygotowanie różnego rodzaju kaw jest . Sprzęt oferuje trzy stopnie parzenia, a dodatkowy pojemnik na mleko umożliwia serwowanie mlecznych specjałów. Model ma także duży zbiornik na wodę. Poszukując niewielkich egzemplarzy, przeznaczonych dla pojedynczych osób, można zdecydować się na Krups Nespresso Essenza Mini XN1101. Charakteryzuje się prostą obsługą i oferuje podstawowe funkcje.

Ekspresy przelewowe - opis i polecane modele

Ekspresy tego typu są zdecydowanie najprostsze, zarówno pod względem działania, jak i dostępnych funkcji. Składają się z dzbanka, płyty grzewczej, pojemnika na kawę i filtra. W tym przypadku należy wcześniej zmielić kawę, następnie wsypać ją do pojemnika z założonym filtrem i wlać wodę. Proces parzenia jest dosyć długi. Modele tego typu sprawdzają się zwłaszcza w przypadku większej liczby domowników, zważywszy na możliwość zaparzenia większej ilości kawy za jednym razem.

Jeśli poszukujemy maksymalnie prostych urządzeń, warto zdecydować się na model BOSCH TKA 3A031. Pojemność dzbanka na kawę wynosi 1,25 l, co z powodzeniem pozwoli przygotować napój dla większej liczby osób. Poszukując bardziej zaawansowanych rozwiązań, można wybrać MOCCAMASTER KBG 741 AO. Proces parzenia jest zgodny z wytycznymi międzynarodowych organizacji kawowych. Całość trwa około 6 minut.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze